Víkendové nočné i denné teploty sú ešte príznačné pre studenú slovenskú zimu, ale počas týždňa sa to rapídne zmení. Víkend nám ešte prináša teploty okolo mínus desiatich stupňov, ale už o niekoľko dní zmeníme znamienko mínus na plus.

Už pondelok prinesie oteplenie, keď sa denné teploty v Banskej Bystrici budú pohybovať okolo nuly. Teploty budú v ďalších dňoch postupne stúpať. Najmä vietor z východných smerov, ktorého nárazy nám znepríjemnia najmä pondelok a stredu, k nám naďalej bude posúvať oblačnosť plnú zrážkovej činnosti. Tá sa ešte v pondelok a utorok prejaví vo forme občasného sneženia, ale v ďalšie dni to už v našej nadmorskej výške bude dážď, ktorého množstvo, spojené s pomerne vysokou teplotou vo štvrtok 23. decembra a   piatok na Štedrý deň – 6 až 8 stupňov nad nulou, môžu znamenať, že sneh sa postupne vytratí. S najväčšou pravdepodobnosťou nás tak čakajú, pomaly už každoročné, Vianoce na blate.

Späť pod nulu sa v našom meste teploty podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu vrátia až v noci zo soboty na nedeľu. Okná na Štefanských zábavách tak už bude opäť vymaľovávať mráz.