Ste vášnivý bubeník a hra na bicie nástroje patrí medzi vaše najobľúbenejšie voľnočasové aktivity? Problém nastáva, ak nemáte k dispozícii zvukovo odhlučnenú skúšobňu.

Rozložiť si bicie nástroje v byte sa nejaví ako efektívny postup. Dôvody sú hneď dva. Prvý je, že sada bicích nástrojov zaberá nejaké to miesto. Tým druhým je, že susedia by určite nemali ani len náznak radosti. Je tu však riešenie v podobe elektronických bicích nástrojov, ktoré sa v poslednej dobe stávajú medzi hudobníkmi čoraz populárnejšie. Elektronické bicie so sebou prinášajú aj niekoľko výhod, ktoré si predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Regulácia hlasitosti a široká paleta zvukov

Domový poriadok síce umožňuje obyvateľom jednotlivých bytov robiť od 6. do 22. hodiny prakticky čokoľvek. V rámci spolunažívania však väčšina z nás chce mať dobré susedské vzťahy. Tie by však hraním na klasické bicie nástroje mohli byť výrazne narušené. Aj preto sú do bytov vhodné elektronické bicie, ktoré ponúkajú reguláciu hlasitosti, či možnosť zapojiť si slúchadlá, ktoré umožnia počuť zvuk nástrojov iba vám. Veľkou devízou je aj možnosť nastavenia si vlastných zvukov na konkrétne bubny a činely. Technológie, ktoré sú súčasťou elektronických bicích sú výborne vyladené a veľmi citlivo dokážu reagovať na údery. To má za následok, že z elektronických bicích dokážete dostať zvuky s celou škálou dynamiky.

Skladnosť a praktickosť

Asi len veľmi ťažko by ste si sadu klasických bicích nástrojov rozložili niekde v spálni alebo obývacej miestnosti. Ak ste “osamelý vlk”, pravdepodobne by ste to nejako dokázali zariadiť. Ak však žijete v domácnosti s ďalšími ľuďmi, mohlo by to pre nich predstavovať zásadný problém. Veľkou výhodou elektronických bicích je ich skladnosť, ľahkosť a praktickosť. Zaberajú totiž podstatne menej miesta, veľmi ľahko ich dokážete rozbaliť, postaviť a zas zložiť a ako už bolo spomenuté vyššie, potešia sa aj omietky na vašich stenách.

Cenová dostupnosť

Veľkou výhodou sady elektronických bicích nástrojov je aj ich cenová dostupnosť a čoraz väčšia kvalita. Niektoré sady si dokážete zaobstarať za výrazne nižšie sumy než za aké zakúpite štandardné, akustické sady. To dáva priestor aj začínajúcim hudobníkom, ktorí zatiaľ iba uvažujú o hraní na tento nástroj. Bez nejakej väčšej investície tak môžete skúsiť aké je to byť bubeníkom. Výhodou je, že pri elektronických bicích nedochádza k veľkému opotrebovaniu, a tak v prípade, že by vás tento nástroj neoslovil, vždy je možné sadu bicích “posunúť” ďalej, vďaka čomu výrazne neprerobíte.