Pri odchode z domu pociťujeme zvláštne pocity. Prirodzene, máme obavy, či nám počas našej neprítomnosti nepraskne vodovodné potrubie, nejaký spotrebič nespôsobí elektrický skrat, alebo nebodaj spôsobí požiar.

Je dobré mať v dnešnej dobe poistenú nehnuteľnosť. Nikdy totiž neviete, čo sa môže stať. Počasie je nevyspytateľné, spotrebiče nie sú také kvalitné a ani ľudia nie sú k sebe tolerantní.

Bezpečnosť vášho majetku by pre vás mala byť na prvom mieste. Ako by ste si teda mali chrániť svoj majetok?

Pred odchodom skontrolujte všetky okná

Ak vám záleží na bezpečnosti vašej nehnuteľnosti a tým pádom aj majetku, je potrebné skontrolovať si pred odchodom všetky okná, vrátane strešných okien. Aj obyčajné mikrovetranie vás môže pripraviť o všetky cennosti nachádzajúce sa vo vašom domove.

Radšej si dvakrát skontrolujte všetky okná ako by ste mali na dovolenke premýšľať nad tým, či sa vám náhodou niekto nevlámal cez okno do vášho domu.

Nezabudnite ani na garážové brány

Ak bývate v rodinnom dome, kde máte priamo z garáže prístup do domu, nezabudnite si skontrolovať, či ste dobre zavreli garážovú bránu. Je lepšie mať kvalitnejšie bezporuchové garážové brány, pri ktorých máte istotu, že budú dobre doliehať a žiaden zlodej nebude mať šancu ich otvoriť.

V súčasnosti bývajú garáže priamo prepojené s nehnuteľnosťami a už len z toho dôvodu by majitelia mali vyberať bezpečnejšie garážové brány, ktorých údržba bude nenáročná a nezačnú sa okamžite kaziť.

Odstráňte všetko cenné zo záhrady

Nechávate si na záhrade kosačku alebo inú záhradnú techniku, ktorá sa dá ľahko odcudziť? V prípade vašej niekoľkodňovej neprítomnosti si všetky cennosti schovajte do šopy alebo do pivnice. Nič cenného, čo by sa dalo ľahko odcudziť bez toho, aby si to niekto v okolí všimol, nenechávajte na očiach.

Neoznamujte svoj odchod na sociálnych sieťach

Žijeme v dobe sociálnych sietí, kedy pridávame príspevky dennodenne. Ak preto plánujete ísť z domu na pár dní preč, nedávajte o tom vedieť na sociálnych sieťach. Nemusí predsa každý vedieť, že ste mimo domova. Mohlo by sa totiž stať, že niekto z vášho blízkeho okolia by využil vašu neprítomnosť a ukradol by vám niečo.

Samozrejme, nemusí to byť osoba vám blízka. Stačí, že vaši priatelia spomenú, že sa nenachádzate doma a tí to povedia ďalším.