Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil zo zločinu lúpeže 37-ročného muža z Košíc, v súčasnej dobe bez miesta trvalého bydliska. Obvinený v piatok (16.9.) o 11.30 hodine, v priestoroch Fakultnej nemocnice R. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, lúpežne prepadol 70-ročnú ženu zo Seliec.

Na prvom poschodí v priestoroch toaliet pre pacientov násilne otvoril dvere do kabínky, ktoré v tom čase poškodená držala, chytil ju za blúzku a snažil sa jej strhnúť z krku dve zlaté retiazky. Po treťom trhnutí sa mu to aj podarilo. Keď sa poškodená bránila a volala o pomoc, povedal jej aby nekričala, lebo ju zabije. Následne ju strhol na zem, kde ju prehľadal či nemá peniaze a z miesta odišiel. Krádežou retiazky a príveskov poškodenej vznikla škoda odhadnutá na 400 eur, zranenia ktoré utrpela si nevyžiadali práceneschopnosť. Obvinený je v policajnej cele a vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Obvinený bol už v minulosti 6-krát odsúdený prevažne za násilnú a majetkovú trestnú činnosť. Tohto skutku sa taktiež dopustil v podmienke. Za tento zločin, keďže ho spáchal na chránenej osobe, môže byť potrestaný odňatím slobody na 7 až 12 rokov.

Štatistika krádeží vlámaním a dopravnej nehodovosti za 37. týždeň

V uplynulom týždni polícia v Banskobystrickom kraji zaznamenala 48 prípadov krádeží vlámaním, pričom páchatelia spôsobili škodu za viac ako 56-tisíc eur. V 1 prípade so škodou 910 eur je páchateľ známy. V uplynulom týždni sa páchatelia vlámali do 8 obchodov a reštaurácií, 8 áut a 7 chát. Najviac vlámaní bolo zaznamenaných v okresoch Zvolen (14), Banská Bystrica (11) a Lučenec (10). Na území kraja sa uplynulý týždeň stalo 32 dopravných nehôd, pri ktorých bola usmrtená 1 osoba, 20 osôb sa zranilo, z toho 5 osôb ťažko. Hmotné škody, ktoré vznikli pri dopravných nehodách, sú odhadnuté na 95-tisíc eur. Najnehodovejším dňom bol štvrtok, kedy sa stalo 7 dopravných nehôd. Najmenej dopravných nehôd 2, polícia zaevidovala v nedeľu.