Podľa prieskumu v ambulancii viac ako 90% pacientov Praktickej Ambulancie v Banskej Bystrici na vyšetrenie nečaká a sú vyšetrení v presný čas, na ktorý sa objednali.

„Keď si pacient sám vyberie termín vyšetrenia, ktorý mu najviac vyhovuje, tak sa ho snaží aj dodržať a potom nemusí zbytočne čakať v ambulancii“ uviedol MUDr. Miroslav Angelovič.

V bystrickej Praktickej Ambulancii sa môžu pacienti sami objednať na čas, ktorý im najlepšie vyhovuje. Objednávanie je pre pacientov samozrejme bezplatné a pacient sa môže objednať cez internet z pohodlia svojho domova 24 hodín denne.

Na internete pacient prehľadne vidí všetky voľné termíny na vyšetrenia a odbery a môže si vybrať termín, ktorý je pre neho najvhodnejší. Okrem objednávania cez internet sa pacienti tiež môžu objednať aj telefonicky alebo emailom.

Pacienti sú rýchlejšie a lepšie vyšetrení vďaka objednávaniu

Objednávanie poskytuje komfort nielen samotnému pacientovi, ale napomáha aj ambulancii, pretože lekári a sestry sa môžu na vyšetrenie pacienta dopredu pripraviť.

„Objednávanie pacientov nám umožňuje lepšie sa pripraviť na vyšetrenie pacienta – pripraviť zdravotnú dokumentáciu, skontrolovať výsledky odberov a pripraviť pacienta lekárovi“ uviedla sestra Renáta Minichová.

„Lekár si môže dopredu naštudovať zdravotnú dokumentáciu a potom sa sústredí len na samotné vyšetrenie pacienta, pri ktorom má všetko pripravené“ dodal MUDr. Al-Kazaz.

K efektívnejšej a rýchlejšej obsluhe pacientov prispieva tiež emailová komunikácia pacientov s ambulanciou.

Pacienti sa nemusia spoliehať len na telefón, pretože sestričky možno vybavujú pacienta, ktorý je práve v ambulancii, ale pacient môže napísať email, ktorý ambulancia dostane za pár sekúnd

„Na emaily odpovedáme do niekoľkých minút a je to často efektívnejšie ako telefonovanie. Pacienti sa často pýtajú na otázky ohľadom registrácie, termínov vyšetrení, ale tiež hojne využívajú možnosť emailom si objednať lieky. E-recept im potom posielame priamo do lekárne. Lieky si potom môžu vybrať v ktorejkoľvek lekárni bez toho, aby museli navštíviť ambulanciu“ povedala sestra Janka Michalová.

Bystričania oceňujú nadštandardnú ordinačnú dobu

Na rozdiel od väčšiny ambulancií je Praktická Ambulancia v Banskej Bystrici otvorená až 12 hodín denne od 8.00 do 20.00 hod v pracovných dňoch.

„Túto nadštandardnú ordinačnú dobu veľmi oceňujú hlavne zamestnaní pacienti, ktorí si nemusia vyberať voľno v práci a môžu si vybaviť lekára aj po svojej pracovnej dobe“ doplnila sestra Barbora Kordíková.

Praktická Ambulancia je otvorená v novostavbe Hušták na Kuzmányho ulici č. 19 priamo pri frekventovanej zastávke MHD Štadlerovo nábrežie s výbornou dopravnou dostupnosťou pre všetkých obyvateľov Banskej Bystrice.

Viac infomácií nájdete na www.praktickaambulancia.sk alebo na 048/619 58 58.