Ôsmy ročník charitatívneho behu prinesie okrem dvoch nových disciplín – juniorského štafetového maratónu a detských atletických hier, po prvýkrát aj možnosť zúčastniť sa behu vo všetkých krajských mestách Slovenska. Ani tentokrát nebude chýbať Banská Bystrica.

Tesco beh pre zivot Banska Bystrica, 8.6.2014„Pobežte pre zdravie svojej rodiny a prispejte na dobrú vec,“ takto znie motto ôsmeho ročníka charitatívneho behu, ktorého sa v Banskej Bystrici zúčastnilo v posledných rokoch takmer dvetisíc bežcov.

Tesco Beh pre život sa uskutoční v Banskej Bystrici v nedeľu 10. 5. 2015 v parku pod Múzeom SNP. Hlavný beh je naplánovaný popoludní od 15-tej hodiny a detský beh od 14:30 hod. Vyhlásenie výsledkov hlavného behu prebehne po 16-tej hodine.

Trať, ktorú bežci budú musieť zvládnuť je dlhá štyri kilometre. Podujatie je však určené aj pre nebežcov, ktorí trať môžu prejsť s kočíkmi alebo spolu so zvieracími miláčikmi. Všetci, ktorí sa behu zúčastnia dostanú pri štarte tričko a balíček od partnerov behu. V cieli dostanú medailu a občerstvenie.

Registrácia účastníkov je dostupná online na predpredaj.zoznam.sk do 4.5. 2015. Osobne sa súťažiaci môžu registrovať v sobotu na námestí SNP v čase od 11-tej do 18-tej hodiny a v nedeľu v parku pri múzeu SNP od 10-tej do 14-tej hodiny.

Atlét Matej Tóth, biatlonistka Paulína Fialková či karatista Klaudio Farmadín a mnohí ďalší patria medzi patrónov tohtoročného banskobystrického Behu pre život. Kým minuloročný beh mal cieľ naučiť deti zdravo stravovať, tento rok je cieľom podujatia priviesť deti k športu.

Všetky vyzbierané peňažné prostriedky budú použité na pomoc deťom z detských domovov. V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom sa peniaze použijú na detské športovo-vzdelávacie tábory. Peniaze, ktoré sa vyzbierali počas minuloročných podujatí boli použité na kúpu šiestich prístrojov na výskum rakoviny. Vyzbieraná suma počas siedmich rokov je 387 500 eur.