Už vyše pol roka vysiela v Banskej Bystrici lokálne BB FM rádio. Na frekvencii 94,7 MHz či prostredníctvom online streamu prináša aktuálne regionálne spravodajstvo, ale aj prúdové vysielanie s množstvom zaujímavých rozhovorov a hneď niekoľko hudobných relácií.

Od začiatku septembra sa s premiérovými epizódami vrátila aj sobotná dopoludňajšia relácia Aj toto je Bystrica s Dianou Javorčíkovou a jej hosťami, nedeľná hitparáda slovenských a českých hitov minulého storočia Hity z pásky so Štefanom Ištokom. Nechýba ani štvrtková BB chart s novou tvorbou slovenských hudobníkov s Radovanom Oravkinom či stredajšia Metalscena s Mariánom Horváthom. V premiérach sa v piatkové večery prihlási aj tanečná Diskoguľa 90‘ a vo štvrtok popoludní aj politicko-spoločenská diskusná relácia Na slovíčko s Karolínou Piliarovou.

„Na jeseň plne nadväzujeme na zavedenú štruktúru, ktorú sme sa rozhodli teraz ešte obohatiť. Hlavnou zmenou je rozšírenie moderovaného vysielania aj na víkendy, kde sme dosiaľ k niekoľkým reláciám mali len živé spravodajstvo. Počas víkendov sa teraz pravidelne hlásia moderátori aj so zaujímavými témami, tipmi na aktuálne víkendové podujatia či výlety a ďalšími informáciami,“ vysvetľuje programový a hudobný riaditeľ BB FM rádia Filip Roháček.

Počas pracovného týždňa zároveň BB FM rádio rozšíri vysielanie dopravných informácií „Dopravný servis prinášame vždy o celej v rámci spravodajského bloku a prípadne ako mimoriadny dopravný servis aj v iných časoch. To bude platiť aj naďalej, ale počas ranného a popoludňajšieho vysielania, a teda aj v čase dopravnej špičky, pridávame v pracovných dňoch dopravný servis aj vždy v polovici hodiny,“ dopĺňa Roháček. Informácie z dopravy získava rádio prostredníctvom aplikácie Waze, kde tipy posielajú priamo vodiči cez skupinu BB FM rádio, ale aj prostredníctvom vlastnej telefonickej linky dopravného servisu na 0850 947 947.

Vo vysielaní BB FM rádia sa čoraz častejšie vyskytujú aj reportáže od externých redaktorov, ktorí v uliciach spovedajú Banskobystričanov formou ankiet, ale navštevujú aj divadlá, múzeá a ďalšie inštitúcie, odkiaľ prinášajú rozšírené informácie o pripravovaných podujatiach. „Aj to je jeden z dôvodov, pre ktorý aktuálne opäť rozširujeme náš tím. Zároveň plánujeme aj posilnenie spravodajskej redakcie, keďže na budúci rok nás čakajú voľby do mestskej samosprávy, ako aj orgánov VÚC, ktoré plánujeme obšírne pokrývať,“ uviedol Filip Roháček.

Rádio zároveň sprístupnilo ďalší svoj obsah vo forme podcastov na najpopulárnejších streamovacích službách Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. „Okrem archívu relácie Na slovíčko s Karolínou Piliarovou je už online k dispozícii aj relácia Aj toto je Bystrica s Dianou Javorčíkovou a tiež zaujímavé rozhovory z Popoludnia s BB FM, kde sme doteraz privítali viac než stovku hostí,“ priblížil prevádzkový riaditeľ BB FM rádia Peter Jarkovský.

Lokálne BB FM rádio vysiela prostredníctvom frekvencie 94,7 MHz v Banskej Bystrici a okolí. Jeho vysielanie je dostupné aj online prostredníctvom webu www.bbfm.sk či mobilnej aplikácie BB FM rádio z Google Play a App Store.