Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v stredu vycestovali do Popradu, kde nastúpili na rozhodujúci tretí duel série v bojoch o umiestnenie.

V treťom zápase série, hranej na dva víťazné zápasy, sa rozhodovalo o tom, ktorý tím postúpi do boja o 5. miesto a ktoré družstvo sa zas pobije o predposlednú 7. priečku. Lepší vstup do zápasu predviedli Popradčanky, ktoré viedli v 7. minúte 9:2 a 7-bodový náskok mali aj po prvej 10-minútovke. Druhá štvrtina bola na body najchudobnejšia, keď v nej padlo spolu len 13 bodov. Hra sa v druhej 10-minútovke pomerne vyrovnala, pričom sovičky skresali do polčasu náskok domáceho tímu o jeden bodík.

V treťom dejstve sa basketbalistkám Popradu podarilo odskočiť Bystričankám na rozdiel 17 bodov. Ten však sovičky následne takmer zmazali, pričom vyhrali tretiu štvrtinu, po ktorej zaostávali len o 2 body. Záverečná časť hry však už patrila Popradčankám, ktoré si tak na domácej palubovke vybojovali postup do boja o konečné 5. miesto, v ktorom sa stretnú so Šamorínom. Basketbalistky UMB zas vyzvú Spišskú Novú Ves.

Eva Antalecová, asistentka trénerky BK ŠK UMB: „Naša snaha po výhre nám zväzovala ruky v prvom polčase dnešného zápasu a zodpovednosť sme prenechávali na iné hráčky. Obraz našej hry sa zmenil na začiatku tretej štvrtiny, kedy sme v priebehu siedmich minút dokázali skresať 17-bodové manko na súpera. Je veľká škoda, že nastolené tempo zápasu sme neudržali do konca a nezaknihovali dôležitú druhú výhru, ktorá by nás posunula do bojov o konečné 5. miesto. Nakoľko sme prehrali, čaká nás súper, s ktorým sme doteraz neprehrali a dúfam, že daná skutočnosť sa nezmení ani v 3. kole play-off.“

Katarína Piperková, hráčka BK ŠK UMB: „Vedeli sme, že ak chceme byť úspešné, musíme podať bojovný a kolektívny výkon. Počas celého zápasu sme ťahali za kratší koniec a stále sme museli doťahovať naše manko na skóre. V tretej štvrtine sme sa dokázali k súperovi priblížiť na rozdiel dvoch bodov, avšak stálo nás to veľa síl a so súperom sme už neudržali krok. Dnes sme bohužiaľ nevyužili našu prevahu pod košom a nedokázali sme si vypracovať voľné pozície, ktoré by nás nakopli a dodali nám potrebnú energiu. Súperovi gratulujeme. My sa pripravíme na ďalšie kolo play-off a verím, že využijeme výhodu domáceho prostredia v prvom zápase.“

Michaela Lukačíková, hráčka BK ŠK UMB: „Veľmi oceňujem náš charakter a bojovnosť, pretože sme dokázali stiahnuť 17-bodový náskok na rozdiel dvoch bodov, čo je veľmi pozitívne. No môže nás mrzieť, že sme z toho nevyťažili viac a nedokázali sme si to udržať. V dnešnom zápase sme nedokázali pretlačiť loptu dole na pivotov a nehrali sme aktívne na kôš. Tieto nedostatky rozhodli o výsledku. Pevne verím, že odstránime tieto chyby a v nasledujúcom zápase nám to pomôže uspieť.“

Niké extraliga žien – play-off o 5. až 8. miesto – 3. zápas – 7. 4. 2021 – Poprad

BAM Poprad – BK ŠK UMB Banská Bystrica 49:35 (13:6, 6:7, 13:17, 17:5)

Zostava BK ŠK UMB a body: Paulechová 6, Háberová 6, Turčanová 4, Lukačiková 4, Kovalenko 4, Šunová 3, Števulová 2, Moravčíková 2, Chovancová 2, Vyšná 2, Piperková, Dobrotová.

TH: 11/13 – 10/12. Trojky: 2/16 – 1/13. Fauly: 18 – 20. Konečný stav série: 2:1.

Basketbalistky UMB čaká ešte súboj o konečné 7. miesto. Sovičky privítajú na domácej palubovke družstvo Spišskej Novej Vsi v prvom zápase série v stredu 14. apríla.