Po prehre v Košiciach čakal na banskobystrických basketbalistov ďalší vonjakší duel. Tentokrát cestovali do Svitu, kde ich čakala domáca rezerva extraligovej Iskry.

Začiatok prvej štvrtiny začali lepšie domáci basketbalisti, tromi „trojkami“ za sebou ukázali potenciál z perimetra. Hostia z Bystrice postupne znížili rozdiel a v závere štvrtiny mali trojbodový náskok. Druhá štvrtina spočiatku vychádzala opäť domácim, potom však hostia zrýchlili hru a kolektívnym poňatím hry odskočili domácim na rozdiel sedem bodov.

Tretiu štvrtinu opäť začali domáci šnúrou spoza trojbodového oblúka, hostia okamžite reagovali šnúrou desiatich bodov za sebou. Následne družstvá bojovali o každý kôš, Banskobystričania si udržiavali mierny náskok. Posledná štvrtina tentokrát vyšla lepšie hosťom, pretože sa päťkrát trafili spoza veľkého oblúka (4x Siládi a 1x Šoltés). Rozdiel 14 bodov už bol rozhodujúci a tak sa nič dôležité na ihrisku už neudialo. Domáci sa tradične opierali o „pendlov“ z extraligového „áčka“, hosťom vychádzala kolektívna hra, keď sa piati hráči dostali na 10 bodov a viac.

1. liga mužov skupina východ – 4. kolo

PU Prešov Iskra Svit B – ŠKP BBC Banská Bystrica 71:82 (30:37)

Štvrtiny: 18:21, 12:16, 20:18, 21:27, Fauly 16 – 16, trojky  8 – 7, TH: 13/11 – 12/11

Body za Svit :  Ivan 21, Dratva 19, Ščavnický 15, Kuzmiak 12, Bizub 2, Bendík 2, Majcher 0, Šterbák 0.

Body za BB: Siládi 20, Minárik 18, Lepáček 14, Mokroš 10, Vojtek 10, Suriak 5, Šoltés 3, Muránsky 2.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Pod Tatrami sme očakávali ťažký zápas, hostia sa tradične opierajú o výkony „extraligistov“. Osobne ma potešilo, že sme hrali kolektívne a zahrali aj hráči z lavičky. V dôležitých momentoch sme dobre bránili a rozumne hrali na útočnej polovici ihriska.“

V 5. kole 1. ligy majú bystrickí basketbalisti podľa vyžrebovania voľno. V 6. kole 27. októbra odohrajú naši basketbalisti na pôde Dolného Kubína a 10. novembra privítajú na domácej palubovke rezervu BK Slávia Žilina B.