V predposlednom kole nadstavbovej časti o 1.-6. miesto sa banskobystrickí basketbalisti predstavili na palubovke Žiaru nad Hronom. Domáci proti favoritovi po polčase viedli. Banská Bystrica po zmene strán nedopustila prekvapenie a zaknihovala ďalšie víťazstvo.

Úvod zápasu vyšiel Bystričanom nad očakávanie, keď hneď v prevej štvrtine premenili 6 trojbodových košov. Dôležitým faktorom bola zabezpečená obrana, rýchly prechod na útočnú polovicu ihriska  a dobrý pohyb lopty. Druhá štvrtina mala opačný priebeh ako prvá časť hry. Domáci hráči hrali bojovne aj strelecky sa im začalo dariť. Bystričania sa naďalej spoliehali na streľbu spoza oblúka hrali až príliš individuálne. Žiar podporení diváckou kulisou tak odchádzal na polčasovú prestávku s pätbodovým náskokom.

Po veľkej prestávke boli opäť aktívnejší Bystričania, keď presne strieľal Siládi s Haviarom. V poslednej časti hry už Bystričania umnou hrou kontrolovali priebeh aj výsledok. Žiarčania sa nevzdávali, ale už im neostávalo veľa síl a tak sa prekvapenie v Žiari nekonalo.

1. liga mužov – skupina o 1.-6. miesto – 9. kolo – Žiar nad Hronom

MŠK BK Žiar nad Hronom vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 74:83 (41:36)

Štvrtiny: 17:28, 24:8, 10:20, 23:27, fauly: 18 – 22, TH: 28/21 – 18/15, Trojky: 7 – 12

Body za MŠK BK Žiar nad Hronom: Mokráň 22, Huljak 16, Supuka 11, Vrtík 10, Kadáši 9, Dolník 4 , Bendík 2,

Body za ŠKP BBC Banská BystricaSiládi 24, Haviar 20, Rozim 12, Vojtek 11, Muránsky 8, Rendla 5, Minárik 3, Koczkáš 0, Kotorík 0.

Pozápasové hodnotenie:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Do Žiaru  nepricestoval Šoltés a úplne zdravotne v poriadku nebol ani Vojtek. Prvú štvrtinu sme zvládli výborne, no v druhej sme sa uspokojili a nehrali sme našu hru. V druhom polčase sme už jasne išli za svojím cieľom. V obrane sme až na druhú štvrtinu, odviedli dobrú prácu, aj v útoku sme sa vrátili ku kolektívnej hre. Bol to ťažký zápas, ale zvládli sme ho a to musí tešiť každého z nás. Čaká nás ešte posledné kolo doma so Žilinou a potom final four.“

11

Posledný zápas skupiny o 1.-6. miesto je na programe v nedeľu 28. apríla o 18.00 hod v hale Dukla na Štiavničkách, keď privítame Academic ŽU Žilina.