V 22. kole Sport.TV Extraligy privítali v sobotu basketbalisti ŠKP Banská Bystrica rozbehnutú Prievidzu.

ŠKP Banská Bystrica – BC Prievidza 74:76 (16:18, 19:16, 19:15, 20:27)

SKP Banska Bystrica - Iskra Svit, basketbal, Banská Bystrica, 16.12.2013Najviac bodov: Žiak 25, Lowe 18, Dorazil 12 – Batina 21, Santee 16, Guede 13. TH: 16/25 – 17/29, fauly: 22 – 22, trojky: 6 – 7. Rozhodovali: Ženiš, Kovalčík a Kurpaš. Zápas sledovalo 500 divákov.

Po troch prehrách chceli „policajti“ vstúpiť do Nového roka víťazstvom. Do cesty sa im však postavila skvelo hrajúca Prievidza. Duel bol veľmi vyrovnaný, hra sa prelievala zo strany na stranu a oba tímy sa striedali v tesnom vedení. Po troch štvrtinách svietil na tabuli stav 54:49 z pohľadu domácich. Záverečnú desaťminútovku načal presným hodom Batina, ktorý patril k oporám hosťujúceho trénera Krunoslava Krajnovica. Tento úspešný pokus naštartoval Prievidzu k obratu. Tá nielen že duel v poslednej štvrtine vyrovnala, ale dokonca otočila vo svoj prospech. Domácim tak po spackanej poslednej časti hry zostali len oči pre plač. Basketbalisti Prievidze si odvážajú tesné víťazstvo v pomere 76:74. ŠKP tak natiahlo sériu neúspechov na štyri zápasy.

Už o dva dni (6.1.) čaká Bystričanov ďalšie stretnutie. V rámci predohrávky 23. kola Sport.TV Extraligy pocestujú do Nitry, kde sa stretnú s tamojším Edymaxom.