Quantcast

Basketbalisti ŠKP Banská Bystrica siahali v stredu na postup do semifinále play-off. V rozhodujúcom piatom zápase vyrovnanej série na palubovke Nitry po polčase viedli o osem bodov, v druhej polovici ale Nitra aj pod vplyvom pochybných verdiktov rozhodcovského tria vyrovnala a zvíťazila tesným rozdielom 75:71.

Banskobystričania si pritom postup do vyraďovacej fázy vybojovali až v hodine dvanástej, keď v tabuľke preskočili deviaty Svit. Nitrania základnú časť sezóny vyhrali a do play-off postúpili z prvého miesta. Mužstvo spod Zobora tak bolo pasované za jasného favorita na postup. „Policajti“ ale nezložili zbrane a napínavú štvrťfinálovú sériu potiahli až do piateho duelu. V ňom sa im veľmi dlho darilo, napokon však tesne prehrali. Emócie na oboch stranách v závere vygradovali až tak, že na palubovke sa po jednej z podkošových akcií strhla bitka.

Celá situácia vznikla po súboji domáceho Bosáka s Banskobystričanom Marošom Rendlom. Obaja hráči sa po vzájomnom súboji o loptu dostali na zem, kde Nitran adresoval Rendlovi nepríjemný úderom lakťom do tváre. Ten neváhal ani sekundu a okamžite sa do Bosáka, ktorý pravdepodobne odvetu nečakal, pustil päsťami. Nažhaveného rozohrávača tímu spod Urpína museli od Bosáka, ktorý dovtedy inkasoval dva údery, oddeľovať jeho spoluhráči. Oboch aktérov zápasníckeho súboja potom rozhodca vylúčil a zápas sa dohral.

„Ja Rendlu beriem, rešpektujem ho. Dúfam, že z toho tu na Slovensku neurobia polovraždu a nebudeme pykať za to, že dvaja normálni mladí chalani si vojdú do vlasov. Toto je bežné v hokeji, v hádzanej a už aj v basketbale,“ skonštatoval po zápase zmierlivo Nitran Pavel Bosák. To ešte nevedel, že jeho obavy sa napokon do bodky naplnia a video z bitky sa stane na ďalší deň hitom športových spravodajských relácií.

Pre ŠKP Banská Bystrica teda sezóna skončila po prehre s víťazom základnej časti v štvrťfinále play-off. Naši chlapci ale boli súperovi viac než vyrovnaným partnerom a ročník ukončili so vztýčenými hlavami.

Pozrite si video z tejto šarvátky na infonet.tv…