V treťom kole skupiny 1-6 cestovali banskobystrickí basketbalisti do Košíc. Domáci KB Slávia bol jediným mužstvom, ktoré dokázalo zverencov trénera Lovika v základnej časti poraziť.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim Košičanom, keď sa presadzoval pod košom Hegeduš a na rozohrávke Monček. Po piatich minútach svietilo na ukazovateli skóre hrozivých 15:4. Po zmenách, hlavne na obrannej polovici, bystrickí zlepšili herný prejav, aj napriek tomu prvú štvrtinu zvládli lepšie domáci hráči v pomere 24:14. V druhej štvrtine sa Bystričania opierali hlavne o Vojteka, ktorý zaznamenal za prvý pločas 20 bodov. Do polčasu sa podarilo znížiť nepriaznivý stav pod 10 bodov. Hostia sa trápili hlavne strelecky a po chybách domáci pohodlne skórovali z rýchlych protiútokov.

Po veľkej prestávke hráči Banskej Bystrice postupne ukrajovali z náskoku domáceho družstva. A na konci tretej časti hry sa priblížili na rozdiel jedného koša. Posledná časť zápasu sa niesla v podobnom duchu a dlho bol zápas vyrovnaný. Bystrickí basketbalisti niekoľkokrát vyrovnali, ale na viac im už chýbali sily. V závere zápasu domáci opäť odskočili až na dvanásť bodov a tento úsek hry bol rozhodujúci.

1.liga mužov, skupina o 1. – 6.miesto – Košice

KB Slávia TU Košice vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 76:64 (41:32)

Štvrtiny: 24:14, 17:18, 10:16, 25:16, Fauly: 17 – 14, TH: 14/7 – 11/10 , trojky: 5 – 10

Body za KB Slávia TU Košice: Hegeduš 28, Monček 17, Duda 12, Járay 8, Halás 8, Fabrici 3, Matys 0, Tchúr 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 30, Muránsky 8, Švarc 6, Minárik 6, Koczkáš 5, Šoltés 5, Suriak 4, Chalupka 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner B. Bystrice): „Začiatok zápasu sme mali katastrofálny, domáci úplne ovládli dianie na ihrisku, nefungovala nám obrana a nebyť strelecky disponovaného Vojteka, hrozila nám vysoká prehra. Veľmi ľahko sme inkasovali body z rýchlych protiútokov. Po prestávke sme sa vrátili do zápasu, niekoľkokrát sme vyrovnali, vyzeralo to, že by sme mohli domácich zlomiť. V závere nám chýbali sily a aj disciplína.“

Najbližší zápas odohrajú naši basketbalisti v sobotu 23. februára o 18.00 hod v hale Dukla na Štiavničkách, keď privítajú družstvo Žiaru nad Hronom.

Tabuľka 1.ligy mužov skupiny 1-6 2018/19 po 3. kole