Vedenie hokejových „baranov“ uverejnilo prostredníctvom svojho webu informáciu, ktorá pravdepodobne poteší ich priaznivcov. Fínsky tréner Antti Karhula predĺžil s klubom zmluvu o ďalšie dva roky.

Táto správa tak prichádza v deň, kedy fanúšikovia „baranov“ spomínajú na zisk prvého extraligového titulu, ktorý sa podarilo klubu získať presne pred piatimi rokmi. Za ten čas sa vymenili akcionári, aj vedenie klubu, lavičku hlavného mužstva zastávalo hneď niekoľko trénerov. Tým posledným bol 46-ročný Fín Antti Karhula, ktorý nahradil na lavičke mužstva svojho krajana Poikonena. Stalo sa tak počas sezóny, konkrétne 13. januára.

„Barani“ sa v tom čase nachádzali na nelichotivej desiatej pozícii a s ich účasťou vo štvrťfinále play-off to nevyzeralo priaznivo. Karhula však dokázal pozdvihnúť výkony svojich zverencov a tí napokon neboli ďaleko od umiestnenia na 6. mieste, ktoré by im zaručilo priamu účasť medzi osmičkou najlepších. Táto miestenka im však tesne ušla, po základnej časti z toho bolo 7. miesto a kvalifikačná séria proti Trenčínu. Z nej dokázali banskobystrickí hokejisti postúpiť do štvrťfinále, kde narazili na Zvolen. Obhajcovia titulu síce vystavili Banskobystričanom stopku, no aj napriek tomu zavládla vo vedení klubu s účinkovaním fínskeho trénera spokojnosť. Tá vyústila do podpisu novej, dvojročnej zmluvy.

Mám tu nedokončenú misiu, hovorí Karhula

Súčasťou zverejnenia správy o podpise dvojročnej zmluvy bol aj krátky rozhovor, ktorý Karhula poskytol pre oficiálny web hc05.sk. V ňom sa rozhovoril o dôvodoch, ktoré ho viedli k obnoveniu, respektíve pokračovaniu v spolupráci. „Dovolím si povedať, že tu mám nedokončenú misiu a že moja práca pri mužstve ešte neskončila. Naozaj som si to tu obľúbil a bavilo ma pracovať s hráčmi, ktorých sme tu mali. Postupne som ich spoznával lepšie a lepšie a bol som spokojný s ich pracovnou morálkou, s tým ako boli ochotní učiť sa novým veciam a pozmeniť svoj prístup k hre a zápasom. Myslím, že musíme dokončiť, čo sme rozpracovali. Svoju rolu zohralo aj to, že každý sa tu ku mne správal naozaj skvelo, nemám sa na čo sťažovať a tým pádom som nevidel dôvod prečo nepokračovať,“ prezradil rodák z fínskeho Oulu.

Ešte pred letnou dovolenkou, na ktorú zamieri do krajiny tisícich jazier, podľa jeho slov pracuje spoločne s vedením a novým športovým manažérom Michalom Hudecom na skladbe kádra. Všetko nasvedčuje tomu, že kostra vlaňajšej zostavy ostane v tíme aj naďalej, konkrétne mená však klub zatiaľ neprezradil. „Môžem povedať, že všetko nasvedčuje a smeruje k tomu, že ideme správnym smerom,“ naznačil smerovanie klubu fínsky tréner, ktorý v krátkosti ozrejmil aj program nasledujúcich týždňov. „Rád by som sa zišiel so slovenskými hráčmi minimálne raz, a to ešte predtým, než odídem na čas domov. Priebežne tu však stretávam hráčov a prehodíme spolu niekoľko viet a spolu si potom prechádzame pár drobností. Chlapcom začne letná príprava, no ja pôjdem na krátko do Fínska, kde si trochu dobijem baterky a vrátim sa koncom júla, kedy vykorčuľujeme na ľad a začneme prípravu na novú sezónu.“