Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v rámci 41. kola Tipsport ligy do Michaloviec, kde sa v piatok večer stretli s nováčikom súťaže. Baranom sa podarilo v zápase zmazať náskok domácich, ktorým však napokon podľahli po predĺžení. Séria výhier majstra sa tak zastavila na čísle osem.

Michalovce mali v prvej tretine hernú prevahu a zaplnené tribúny videli prvú vážnu príležitosť v 3. minúte, keď nádejnú strelu Šimuna z medzikružia zastavil brankár hostí Beskorowany. Po ôsmich odohraných minútach mohol otvoriť skóre aj Lalancette, ale jeho veľká šanca napokon gólom neskončila. Nováčik bol naďalej aktívny a ďalšiu možnosť si vypracoval v 11. minúte po prihrávke Korhonena na strieľajúceho Spilara. Čo sa nepodarilo jemu sa podarilo v 14. minúte fínskemu obrancovi domácich. Sameli Ventelä sa ocitol s pukom pri pravom kruhu v útočnej tretine a tvrdou strelou prepálil Beskorowanyho, čím otvoril skóre stretnutia. Barani sa v úvodnom dejstve bránili útočným akciám domácich a nedarilo sa im vypracovať si vyloženú gólovú príležitosť. Aj vďaka dobre chytajúcemu Beskorowanymu tak po prvej tretine prehrávali len o jeden gól.

Domáci hrali od úvodu druhej tretiny presilovú hru a podarilo sa im v nej zdvojnásobiť svoje vedenie. Gabriel Spilar vystrelil švihom na bránu hostí, pred ktorou sa najlepšie zorientoval Peter Galamboš a dorazil puk do brány. Banskobystričania mohli znížiť z brejkovej situácie, v ktorej prihrával Mihalik vľavo voľnému Jääskeläinenovi, ale ten strelou z prvej neupratal puk do siete. Michalovčania následne zatlačili hostí počas presilovej hry, no obstreľovanie Beskorowanyho brány tretí gól v jeho sieti neprinieslo. Majstrovi sa napokon podarilo streliť kontaktný gól po 34 odohraných minútach, keď Hrnka pristavil puk Ihnačákovi a ten z ľavého kruhu z prvej prestrelil Trenčana v domácej bráne. Necelé dve minúty pred druhou sirénou mohol prinavrátiť domácim dvojgólové vedenie Galamboš, ktorý sa rútil sám na Beskorowanyho, ale puk cez jeho betón do brány nepretlačil. Barani tak aj po druhej tretine živili nádej na dobrý výsledok.

V tretej tretine sa opäť hral rýchly svižný hokej a domáci mohli v prvej polovici tretieho dejstva zvýšiť na 3:1 po šanciach Safaraleyev, Giľáka, či Korhonena. Tie však gólom neskončili a baranom sa podarilo vyrovnať v 51. minúte, keď Mlynarovič prenechal puk Brejčákovi a ten strelou švihom z ľavého kruhu trafil opačný horný roh Surákovej brány. Domáci brankár inkasoval prvýkrát v zápase, keďže ešte v druhej tretine striedal zraneného Trenčana. Hostia mohli dokonať výsledkový obrat v nasledujúcej presilovej hre, počas ktorej si vypracovali viacero streleckých pokusov, no tie však dokázal Surák zneškodniť.  Ďalšiu veľkú možnosť zobrať tri body na svoju stranu dostali hokejisti Banskej Bystrice necelé dve minúty pred koncom riadneho hracieho času, keď hrali po faule na Hohmanna presilovú hru. Tú sa im do konca 60. minúty napriek veľkému tlaku využiť nepodarilo a zápas tak išiel do predĺženia.

V tom napokon rozhodla situácia z úvodu 63. minúty, keď po Galambošovej prihrávke rozhodol o výhre domácich strelou z prvej Mikko Pukka. Hokejisti Banskej Bystrice tak prišli o víťaznú šnúru, ktorá trvala osem zápasov.

Tipsport liga – 41. kolo – Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 14. Ventelä (Spilar, Korhonen), 22. Galamboš (Spilar, Giľák), 63. Pukka (Galamboš, Mesikämmen) – 34. B. Ihnačák (Hrnka), 51. J. Brejčák (Mlynarovič).

Stretnutie sledovalo 3658 divákov.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (36. Surák) – Hančák, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Ťavoda, Vorobyov, Borov, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Spilar – Hričina, Galamboš, Mašlonka – Safaraleyev, Linet, Giľák – Chalupa, Šimun, Hvila.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Mihálik, Ďatelinka, Cardwell, Petrinec, J. Brejčák, A. Žiak, Lopejský – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Bartánus, Mlynarovič, Lamper – Hrnka, Bubela, B. Ihnačák – Kabáč, Gabor, Šille.

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v rámci 42. kola Tipsport ligy v utorok, 21. januára o 18:30 na ľade tímu HC Slovan Bratislava.