Hokejisti Banskej Bystrice vstupovali na ľad maďarského tímu DVTK Miškovec s cieľom natiahnuť víťaznú sériu a zakončiť úspešný týždeň. O všetkom prakticky rozhodla druhá tretina, v ktorej sa baranom aj vďaka dvom gólom Casona Hohmanna podarilo otočiť výsledok.

Aj keď favoritom stretnutia bola Banská Bystrica, boli to domáci, ktorý boli v úvode nebezpečnejší a prvú nebezpečnú príležitosť si vypracovali v 2. minúte, keď pálil Harrison spomedzi kruhov len do Beskorowanyho. Aktivita priniesla Miškovcu aj presilovú hru, počas ktorej si však domáci nevypracovali gólovú šancu a barani odolali. V druhej polovici prvej tretiny si zahrali presilovku aj hostia, ale ani oni ešte skóre neotvorili. V 15. minúte sa to mohlo podariť mužstvu DVTK, keď sa dvaja domáci hráči rútili do prečíslenia, na ktorého konci bol Vandane a trafil len Beskorowanyho. O niekoľko sekúnd na to pohrozili aj hostia po tvrdej strele Nemčíka od modrej čiary a následnej neúspešnej dorážke Gabora. Keďže gólom neskončila ani možnosť Galanisza, ktorý dostal spoza brány prihrávku od Rodmana a trafil len blokujúceho Ďatelinku, mužstvá išli do šatní za bezgólového stavu.

Druhá tretina prakticky rozhodla o zápase. Skóre stretnutia sa podarilo otvoriť v 26. minúte domácim hokejistom v presilovej hre pri vylúčení Nemčíka, keď z prvej prekonal Beskorowanyho Beauviller. To bolo však čo sa týka gólov z domácej strany všetko a taktovku prevzali hostia z Banskej Bystrice. Tí vyrovnali na 1:1 v 33. minúte po strele Ďatelinku a presnom teči Timoteja Šilleho. Neprešli ani dve minúty a barani už viedli, keď potiahol ofenzívnu akciu po ľavej strane Cardwell, prihral spätne Hohmannovi a ten vyslal na bránu puk, ktorý bol ešte tečovaný domácim obrancom a nakoniec skončil v sieti. Miškovec mohol vyrovnať v 38. minúte po samostatnom úniku Harrisona, ktorý však Beskorowanyho neprekonal a z protiútoku udreli hostia, keď im vyšla zámorská spolupráca Hickmotta s Hohmannom. Prvý menovaný prešiel s pukom až do nebezpečného priestoru, položil si Adorjána a naservíroval puk Hohmannovi, ktorý po druhýkrát v zápase rozvlnil sieť.

Domáci sa mohli vrátiť do zápasu za stavu 1:3 počas presilovej hry v úvode tretej tretiny, ale nevyužili veľkú príležitosť, v ktorej sa po prihrávke od Magosiho ocitol Beauviller a netrafil voľný priestor v bráne. Následne si presilovku zahrali aj Banskobystričania, no navýšiť gólový náskok sa im nepodarilo. Hostia v tretej tretine potvrdili, že sú silní v defenzíve a dvojgólový náskok veľmi umne bránili. Necelé tri minúty pred koncom stretnutia sa podarilo baranom pridať aj gólovú poistku, ktorá mala opäť zámorský rukopis. Dvojgólový strelec Hohmann sa tentokrát ocitol v roli prihrávajúceho a vysunul do úniku Hickmotta, ktorý vyzrel backhandovým zakončením na Adorjána. Hokejisti Banskej Bystrice tak po ďalšom presvedčivom víťazstve potvrdili skvelú formu z posledných zápasov a naďalej naháňajú v tabuľke prvé Košice.

Tipsport liga – 40. kolo – Miškovec

DVTK Miškovec – HC’05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Góly: 26. Beauviller (D. Rodman, Ross) – 33. Šille (Ďatelinka, Gabor), 34. Hohmann (Cardwell, Bubela), 38. Hohmann (Hickmott, Ďatelinka), 58. Hickmott (Hohmann).

Zostava DVTK Miškovec: Adorján (Rajna) – Szirányi, Ross, J. Dudás, Göz, Vandane, Láda – Magosi, Galanisz, D. Rodman – Beauviller, Vas, Harrison – P. Kiss, Tousignant, Beach – Ritó, Miskolczi, Vojtkó.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Mihalik (A), Southorn, Cardwell, Ďatelinka, J. Brejčák, Nemčík, Zubák – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Mlynarovič, Hrnka – Šille, Bubela, Bartánus (A) – Gabor, Ihnacak, Kabáč – Fafrák.

Hokejisti Banskej Bystrice budú chcieť natiahnuť víťaznú sériu v piatok, 17. januára o 18:00 h na ľade nováčika z Michaloviec.