Utorkový večer priniesol šláger 42. kola Tipsport ligy medzi Slovanom Bratislava a Banskou Bystricou. Belasí boli pred týmto zápasom na čele tabuľky s jednobodovým náskokom na baranov a diváci na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu tak videli priamy súboj o pozíciu lídra.

Slovanisti predviedli skvelý vstup do stretnutia a vedenia sa ujali už po 45 sekundách, keď Abdul prihrával z rohu ihriska pred bránu puk, ktorý sa cez Puliša dostal na Tomáša Ziga a bývalý hráč Banskej Bystrice prekonal Beskorowanyho backhandovým zakončením. Domáci mohli zvýšiť vedenie počas presilovej hry a to sa im aj podarilo. Od modrej čiary strieľal Michal Sersen, puk sa odrážal od viacerých hokejok pred bránkoviskom a nakoniec ho za bránkovú čiaru dostal Joe Basaraba. Obe mužstvá prispievali k tomu, že diváci videli rýchly atraktívny hokej a hostia mohli znížiť v polovici prvej tretiny, keď sa k sľubnej streleckej príležitosti dostal Hickmott, ale trafil len bočnú sieť Brustovej brány. V 13. minúte však už kontaktný gól hostí padol, keď vystrelil od modrej čiary Adam Žiak a puk skončil až v sieti po teči Gabora.

V úvode druhej tretiny boli síce aktívnejší belasí, no strely Meszároša, Bačíka či Matoušeka gólom neskončili a na druhej strane udreli hostia. Puk naviedol do útočného pásma Cardwell, hľadal prihrávkou Ihnačáka na osi ihriska a nedávno angažovaný útočník hostí tečoval puk presne do opačného horného rohu brány, čím vyrovnal na 2:2. Domáci mohli ísť o niekoľko sekúnd na to opäť do vedenia, keďže do protiútoku sa rútil Bondra, peknou zadovkou našiel voľného St. Pierrea, ale ten vo veľkej šanci neskóroval. Hostia boli na koni a obrat zavŕšili v 31. minúte, keď Southorn našiel pred bránou voľného Jääskeläinena, ktorý si položil Brusta a nekompromisne zavesil puk pod hornú žrď. Slovan mohol vyrovnať v presilovej hre po faule Ďatelinku v 37. minúte, no napriek tlaku sa im to nepodarilo. Banskobystričania tak odchádzali druhýkrát do šatní spokojnejší ako ich súper, keďže sa im v prostrednej časti hry podarilo otočiť výsledok zápasu.

Slovan hral na začiatku poslednej 20-minútovky vďaka vylúčeniu hostí z konca druhej tretiny presilovú hru na čistom ľade, no tú sa im nepodarilo využiť, keďže hostia z Banskej Bystrice skvele a obetavo bránili. Slovanu sa napokon podarilo vyrovnať v 48. minúte, keď Kytnár vystrelil z diaľky puk, ktorý sa od Beskorowanyho odrazil vysoko do vzduchu a napokon dopadol až za chrbát brankára hostí. Domácich tento zásah nakopol a v nasledujúcich momentoch boli aktívnejší, no hra sa postupne vyrovnala a mužstvá sa snažili hlavne neinkasovať. V závere tretej tretiny mohol rozhodnúť osamotený St. Pierre pred bránou či Zigo s Abdulom a Pulišom z ich dorážok. Na druhej strane mal dobrú streleckú príležitosť Hickmott, ale ani jedna zo situácii gólom neskončila a zápas tak išiel do predĺženia.

To začali hrať barani v početnej prevahe vďaka faulu domácich zo samého záveru tretej tretiny a tesne po konci Kytnárovho trestu rozhodli zápas, keď prihrával spoza brány Hohmann a Jordan Hickmott trafil z prvej puk presne za chrbát Brusta. Banská Bystrica sa tak vďaka výhre po predĺžení bodovo dotiahla na svojho súpera.

Tipsport liga – 42. kolo – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:4 pp  (2:1, 0:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 1. Zigo (Puliš, Abdul), 6. Basaraba (Urbánek, St. Pierre), 48. Kytnár – 13. Gabor (Žiak, Cardwell), 27. Ihnačák (Cardwell, Ďatelinka), 31. Jääskeläinen (Southorn), 62. Hickmott (Hohmann, Southorn).

Stretnutie sledovalo na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu 7434 divákov.

Zostava HC Slovan Bratislava: Brust (Habal) – Bačik, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Šedivý, Kučný, Demo – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Kukumberg (A), Kytnár, Matoušek – Jendek, Urbánek, Žitný – Petráš.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Melicherčík) – Mihálik (A), Southorn, Brejčák, Ďatelinka (C), Cardwell, Nemčík, Žiak – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Mlynarovič, Bartánus (A) – Ihnačák, Bubela, Hrnka – Šille, Gabor, Kabáč – Sojka.

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v rámci 43. kola Tipsport ligy v piatok, 24. januára o 18:00 na ľade Popradu.