Hokejisti Banskej Bystrice si chceli v štvrtkovom súboji s Liptovským Mikulášom napraviť chuť po dvoch vysokých prehrách s Košicami a Zvolenom. Na prechodnom domácom ľade vo Zvolene sa baranom podarilo posledný tím tabuľky zdolať až po predĺžení.

V 2. minúte preveril brankára hostí Krasanovského strelou po buly Demo a následne nemieril z dorážky presne Melcher. Barani mali ďalšiu sľubnú príležitosť v 6. minúte, keď sa Hunter Drew predral až pred Krasanovského, ktorý sa opäť vyznamenal. Brankára Liptákov neprekonal krátko na to ani Vašaš spred bránky.

Prvú presilovku v zápase si zahrali hostia, no v oslabení im pohrozil aktívny Lamper. V prvej tretine boli aktívnejší Bystričania, ktorí mohli otvoriť skóre v 15. minúte po Winquistovej prihrávke pred bránku, kde však Bretonovi nevyšlo zakončenie ideálne. Mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

V úvode prostrednej časti hry nedosiahol žiadny z domácich hráčov na Winquistovu prihrávku pred bránku a Liptáci tak išli do protiútoku, na konci ktorého bol Haluška vychytaný Vayom. V 25. minúte sa opäť vylučovalo na strane domácich, ktorí však mohli v oslabení skórovať. Do prečíslenia dvoch proti jednému sa dostal Lamper so Šimunom, ktorý po prihrávke od spoluhráča pálil z prvej vedľa.

V 34. minúte sa baranom podarilo využiť hneď ich prvú presilovku v zápase. Breton prihrával z ľavej strany medzi kruhy lepšie postavenému Faško-Rudášovi, ktorý pohotovou strelou otvoril skóre. Krátko na to mohol zdvojnásobiť vedenie domácich Vašaš, no jeho strela skončila na žŕdke.

Bystričania hrali v úvode tretej tretiny druhú presilovú hru a aj tú sa im podarilo využiť, tentokrát v jej samom závere. Nahodený puk vyrazil Krasanovský len pred seba a z dorážky sa presadil Vybíral. Vay držal čisté konto až do 48. minúty, v ktorej zasunul puk spoza bránky za bránkovú čiaru Portokalis. V 52. minúte sa Liptovskému Mikulášu podarilo vyrovnať na 2:2 po Valtolovej presnej strele od modrej čiary.

Barani onedlho opäť viedli, keď sa strelou z prvej trafil pod hornú žŕdku Vašaš. Hostia sa však nevzdali a dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnali po Lištiakovom odobratí puku Ďatelinkovi a následnej prihrávke Hamráčkovi, ktorý backhandom pomedzi Vayove betóny poslal zápas do predĺženia.

V ňom sa baranom podarilo rozhodnúť v presilovke. V nej predviedli domáci akciu na jeden dotyk, keď Winquist prihrával do pravej strany Bretonovi, ktorý našiel z prvej na ľavej strane Drewa a ten taktiež z prvej mieril presne. Hokejisti Banskej Bystrice si tak po dvoch vysokých prehrách pripísali dvojbodové víťazstvo.

Tipos extraliga – 19. kolo – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 pp (0:0, 1:0, 2:3 – 1:0)

Góly a asistencie: 34. Faško-Rudáš (Breton, Winquist), 43. Vybíral (Ďatelinka, Šimun), 54. Vašaš (Ďatelinka), 63. Drew (Breton, Winquist) – 48. Portokalis (Uhrík), 52. Valtola (Hamráček), 58. Hamráček (Lištiak).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Vay (Gajan) – Drew, Breton, Žiak, Ďatelinka, Petrinec, Demo, Zubák – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – Vašaš, Rób. Huna, Vybíral – Melcher, Šimun, K. Gabor – Kraut, Tamáši, Výhonský – O. Giertl.

Zostava HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasanovský (Bátory) – Kurali, Pavúk, Petran, Valtola, M. Bača, Mezovský, Rusina, Parobek – Rud. Huna, Oško, Štrauch – M. Surový, Lištiak, Hamráček – Králik, Uhrík, Portokalis – Kalousek, M. Matoušek, Haluška.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 17 0 0 2 15 34:95 -1

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia opäť vo Zvolene, kde v nedeľu na Mikuláša privítajú o 17.00 h Duklu Trenčín v rámci 20. kola Tipos extraligy.