Po dvoch domácich dueloch mal slovenský majster z Banskej Bystrice na svojom konte tri body za jednu výhru. Tá prišla v druhom vystúpení proti švajčiarskemu Luganu. Tentokrát sa karta obrátila a barani cestovali na horúci švajčiarsky ľad, kde chceli zopakovať minulotýždňový výkon proti tomuto súperovi.

Ciele baranov naštrbila už prvá päťminútovka. Najprv po necelých 120 sekundách sa pred Williamsom ocitol nikým nepokrytý Jecker a otvoril skóre. K nemu sa v 5. minúte pridal z rýchleho brejku Sannitz a hostia zaostávali už o dva góly. Hokejisti spod Urpína ale nezložili zbrane a v 9. minúte presná strela švihom od Vargu zapadla až za chrbát Merzlikinsa. Hneď po góle musel trénerský štáb hostí siahnuť k vynútenej zmene, keď zraneného brankára Williamsa vystriedal Samuel Baroš. Hra sa následne vyrovnala a Baroš ani jeho náprotivok Merzlikins už v prvej časti neinkasovali.

Skóre hry sa menilo hneď v úvode druhej tretiny. Trest Banskobystričana Higgsa si domáci preniesli do tejto časti hry a Klasen už po 19-stich sekundách dokázal pretlačiť puk za Baroša. Druhé dejstvo sa nieslo v znamení nedisciplinovasti hostí a presiloviek Lugana. Domáci boli v početných výhodách aktívny, no vďaka výbornému Barošovi gól streliť nedokázali. Nepodarilo sa to ani v 36. minúte Klasenovi, ktorý zblízka tesne minul svätyňu hostí.

Dvojgólové manko velilo baranom v tretej dvadsaťminútovke zapnúť na vyššie obrátky. Skúsené mužstvo Lugana ale nepúšťalo súpera do vyložených šancí. Navyše v 51. minúte dorazil do bránky Lapierrovu strelu Lajunen a hostia zaostávali už o tri góly. Vzápätí zhodili rukavice Štastný s Lajunenom. Barani už v závere nedokázali skórovať a vo svojom treťom vystúpení v Hokejovej lige majstrov prehrali v Lugane 1:4.

Hokejová Liga Majstrov – Skupina H – 3. kolo – Lugano

HC Lugano vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Jecker (Riva, Cunti), 5. Sannitz (Walker, Klasen), 21. Klasen (Chorney), 51. Lajunen (Lapierre, Klasen) – 9. Varga (Giľák). Zápas sledovalo 3876 divákov.

Zostava HC Lugano: Merzlikins – Chorney, Jecker, Ronchetti, Wellinger, Loeffel, Riva, Matewa – Lapierre, Lajunen, Hofmann – Walker, Sannitz, Klasen – Burgler, Cunti, Romanenghi – Jorg, Morini, Reuille

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams (9. Baroš) – Mihálik, Marshall, Miller, Kubka, Biro, Sloboda, Košecký – Tamáši, Faille, Asselin – Sýkora, Higgs, Surový – R. Varga, A. Šťastný, Giľák – Gabor, Češík, Belluš

V nedeľu 9. septembra čaká na zverencov trénera Cemana ďalší duel v Hokejovej lige majstrov na ľade fínskeho majstra JYP Jyväskylä. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.