Nový ročník hokejove Tipsport extraligy odštartoval. Banskobystrickí hokejisti sa predstavili na ľade Piešťaň, kde od úvodu dominovali. Postupne však domácim dovolili rozohrať sa, a napokon o dvojnásobné vedenie v zápase prišli a zo západu sa vrátili len s bodom.

ŠHK 37 Piešťany – HC’05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 28. Saliji, 46. Nemec, 64. Valábik – 3. Kafka, 14. Zigo. Zápas sledovalo 1 556 divákov.

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Drgoň, Valábik, Brňák, Filip, Škadra, Biro, Bučka, Cuník – Melichárek, Nemec, Saliji – J. Ručaky, Bartánus, Románek – Lušňák, Holovič, Stupka – Šišovský, Toman, Chylo.

HC '05 Banská Bystrica - ŠHK Piestany, Banská Bystrica, 30.11.2012Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Meland, Bambúch, Styk, Zošiak, Rosandič, Fajčák – Kafka, White, Hudec – Macík, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Chovan – Kadura, Hegyi, Dolník.

Zverenci Vladimíra Országha sa na Považí ujali vedenia už krátko pred koncom tretej minúty, keď chybu domácej obrany využil Peter Kafka. A hostia tlačili naďalej, pričom domáci veru nemali byť prečo na svoj výkon hrdí. V štrnástej minúte totiž opäť nedokázali ustrážiť Tomáša Ziga. Lenže druhá tretina už patrila Piešťanom a nová brankárska posila baranov Zane Kalemba mal plné ruky práce. Snaha domácich vyústila do gólu v 28. minúte, keď znižoval Samir Saliji. V tretej tretine navyše dokázalo ŠHK využiť presilovku a vďaka Vladmírovi Nemcovi aj vyrovnať stav stretnutia, ktoré sa tak dostalo až k predĺženiu. Hneď v úvode štvrtej minúty predĺženia prekonal Kalembu Boris Valábik a bolo po zápase. Za remízu v riadnom hracom čase tak Banskobystričania majú aspoň bod.

Prvý domáci zápas sezóny čaká baranov už v utorok, kedy na ľade banskobystrického zimného štadióna od 17.30 h privítajú hokejistov Skalice.