Hokejisti Banskej Bystrice získali z posledných dvoch duelov 5 bodov a v 17. kole Tipos extraligy chceli učiniť ďalší krok na ceste za lepším tabuľkovým postavením. Na ľade Košíc ich však nečakalo nič ľahké.

Prvú vážnejšiu príležitosť mali oceliari, ktorí mohli vyhrávať po strele Pospíšila, no ten spomedzi kruhov nemieril presne. Barani využili hneď svoju prvú vážnu šancu, keď po skvelej prihrávke Faško-Rudáša pred bránku poslal puk za bránkovú čiaru Winquist. Ten mohol na začiatku 7. minúty zdvojnásobiť vedenie baranov, ale na konci svojho individuálneho úniku trafil Sedláčkove betóny. Prvú presilovku hrali Košice, no v oslabení takmer skórovali barani. Výhonský však na začiatku 16. minúty nezakončil svoj nájazd na Sedláčka gólovo. V závere prvej tretiny sa Bystričanom nepodarilo využiť presilovú hru a mužstvá tak išli do šatní za stavu 0:1.

Košičania vyrovnali na 1:1 hneď v úvode druhej tretiny po presnej strele spomedzi kruhov v podaní Mráza. Domáci zavŕšili obrat v na začiatku 28. minúty, keď Chovan v presilovke naznačil strelu a následne naservíroval puk Khlůfkovi, ktorý poslal domácich poľahky do vedenia. V polovici zápasu hrali obe mužstvá so štyrmi hráčmi a z tejto situácie vyťažili viac oceliari.

Jeden z hráčov Banskej Bystrice prihrával vo svojom pásme nepresne, puku sa zhostil Růžička, ktorý si položil Rabčana a spätnou prihrávkou našiel Chovana, ktorý rozvlnil sieť v odkrytej bránke. Po tomto góle vystriedal Rabčana v bránke hostí Vay. V 34. minúte zas na druhej strane chyboval Jokeľ, po ktorého strate najprv zakončoval Vašaš a z následnej dorážky už mieril presne Faško-Rudáš. Po dvoch tretinách tak platil stav 3:2.

Domáci si v 44. minúte prinavrátili dvojgólové vedenie vďaka Khlůfkovi, ktorý ťažil z práce Pospíšila a spred bránky pridal svoj druhý gól v zápase. Bystričania sa súperovi priblížili opäť na rozdiel jedného gólu v 55. minúte. Tamáši v útočnom pásme oklamal jedného z obrancov domácich, poslal prihrávku popred bránku na voľného Vašaša, ktorý z prvej znížil na 4:3. Barani si však následne situáciu opäť sťažili, keď sa po ich chybe dostal do úniku Chovan a kapitán Košíc strelou pomedzi Vayove betóny zvýšil na 5:3. Zápas sa pre baranov napokon skončil krutým výsledkom, keďže v závere prikrášlili výhru Košíc Mráz s Pospíšilom.

Tipos extraliga – 17. kolo – Steel aréna – Košice

HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 7:3 (0:1, 3:1, 4:1)

Góly: 21. Mráz (Pavlin, Chovan), 28. Klhůfek (Chovan, Réway), 31. Chovan (Růžička), 44. Klhůfek (Pospíšil, Krasničan), 56. Chovan (Réway, Pavlin), 58. Mráz (Baránek, Chovan), 59. Pospíšil (Klhůfek, Jenyš) – 4. Winquist (Faško-Rudáš, Lamper), 34. Faško-Rudáš (Vašaš), 55. Vašaš (Tamáši, Vybiral).

Zostava HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Mudrák, Cibák — Réway, Mráz, Chovan (C) — Jenyš, Pospíšil, Klhůfek — Milý, Eliaš, Jokeľ — Krasničan, Havrila, Frič.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Rabčan (Vay) — Brejčák, Ďatelinka, Drew, Breton, Žiak, Demo, Biro, Petrinec — Vašaš, Tamáši, Vybiral — Lamper, Winquist, Faško-Rudáš — Sojka, Šimun, Výhonský — Gábor, Giertl, Sarvaš.

Hokejistov Banskej Bystrice čaká najbližšie pohronské derby. Stretnutie so Zvolenom sa odohrá v nedeľu, 29. novembra od 17.00 h.