Púť hokejistov Banskej Bystrice po štadiónoch súperov pokračovala v prvý októbrový deň zastávkou v Trenčíne, kde barani odohrali proti domácej Dukle stretnutie 4. kola Tipos extraligy. V zápase, v ktorom barani zaknihovali tretiu výhru v rade, sa dvakrát presadil Alex Tamáši, strelecký účet si otvoril aj Nikita Scherbak.

Zverenci fínskeho trénera Tuukku Poikonena si vypracovali prvú vážnejšiu príležitosť v 2. minúte, kedy po Fossierovej zadovke na dvakrát zakončoval Berger, no Valenta neprekonal. V 8. minúte zas na opačnej strane klziska pozorný Gajan zneškodnil Švecov tečovaný puk po Meszárošovej strele od modrej čiary. Barani hrali od konca 10. minúty prvú presilovku, ktorú ešte nevyužili, no po ďalšom faule domácich sa už v početnej prevahe presadili. V 16. minúte totiž Berger prihral od pravého mantinelu na ľavý kruh Šoltésovi, ktorý backhandom našiel medzi kruhmi Alexa Tamášiho, a ten si presnou strelou z prvej otvoril strelecký účet v tejto sezóne. Hostia tak po prvej tretine viedli najtesnejším rozdielom, pričom v závere prvej 20-minútovky ešte ubránili oslabenie.

V úvodných minútach prostrednej časti hry sa Bystričanom podarilo ohroziť bránku Dukly po Tamášiho strele z pravej strany a následnej dorážke Kabáča, no brankár Trenčína Valent situáciu vyriešil. Následne sa Barani opäť ubránili vo štvorici a v 31. minúte si vypracovali ďalšiu gólovú príležitosť, keď Breton vypálil z pravého kruhu. Krátko na to dokázali hostia prekonať Valenta aj po druhýkrát. Opäť sa pritom presadil Alex Tamáši, ktorý si tentokrát našiel medzi kruhmi odrazený puk a zvýšil na 0:2. Po dvoch gólovo zhodných tretinách si tak mužstvo Banskej Bystrice odnieslo do tretieho dejstva dvojgólový náskok.

Trenčianska Dukla vrhla v úvode poslednej 20-minútovky sily do útoku, keď si vypracovala tlak, ktorý prerušilo až vylúčenie na domácej strane. Barani ale túto presilovú hru nevyužili, vzápätí išli do štyroch práve hostia a domáci trestali. V 48. minúte znížil na 1:2 po Mikyskovej krížnej prihrávke osamotený Radoslav Tybor, ktorý poslal puk pod hornú žŕdku Gajanovej bránky. Trenčania tak boli blízko k vyrovnaniu, no sami si skomplikovali situáciu v 53. minúte, kedy stratili puk vo vlastnom obrannom pásme. To využil Nikita Scherbak, ktorý prihral Ihnačákovi, ten vrátil puk Scherbakovi a nová posila baranov si presnou strelou spomedzi kruhov otvorila strelecký účet v banskobystrickom drese.

Snahu domácich pribrzdilo aj následné vylúčenie Meszároša. V závere zápasu si už hostia dvojgólové vedenie napriek tlaku Dukly postrážili. Hokejisti Banskej Bystrice tak na ľade trenčianskej Dukly vybojovali tretiu výhru v rade.

Tipos extraliga – 4. kolo – piatok 01.10.2021 – Zimný štadión Pavla Demitru

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 48. Tybor (Mikyska, Starosta) – 16. Tamáši (Šoltés, Berger), 32. Tamáši (Ďatelinka, Kabáč), 53. Scherbak (Ihnačák). Diváci: 1321

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent – Crinon, Kudla, Lemcke, Starosta, Meszároš, Nemčík, Martiška – Tybor, Mikyska, Honzek – Rehuš, Paukovček, M. Valach – Beták, J.Š vec, J. Minárik – Krajčovič, Stránský, Krajč (tréner – J. Pardavý)

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Gajan – Breton, J.Brejčák, Cardwell, Ďatelinka, Crevier-Morin, Bdžoch, K.Jendroľ – Bubela, Ihnačák, Scherbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, G.Gabor, Mistele – Výhonský, Tamáši, Kabáč (tréner – T. Poikonen)

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v Steel Arene, kde v nedeľu 3. októbra o 16.00 h vykorčuľujú na stretnutie 5. kola Tipos extraligy proti domácim Košiciam.