Hokejisti Banskej Bystrice si chceli v nedeľnom súboji na ľade Michaloviec napraviť chuť po dvoch pokazených zápasoch, v ktorých viedli o dva góly. Stretnutie 13. kola Tipos extraligy prinieslo až 10 gólov, z ktorých 4 strelil obranca baranov, Hunter Drew.

V 7. minúte rozhodcovia prvýkrát vylučovali na domácej strane a barani presilovku využili po tom, čo Breton vnikol do útočného pásma, obkorčuľoval bránku a puk sa po jeho zakončení odrazil medzi kruhy, odkiaľ Drew strelou po ľade prekonal Tomeka. Michalovciam sa podarilo vyrovnať v hre štyroch proti štyrom, keď v 15. minúte Hickmott v individuálnom prieniku obkorčuľoval bránku hostí a poľahky zasunul puk za bránkovú čiaru. Krátko na to si však Bystričania prinavrátili vedenie vďaka Kabáčovmu teču Tamášiho strely. Prvýkrát do šatní sa tak išlo za stavu 1:2.

Hokejisti Banskej Bystrice hrali po faule Galamboša zo záveru prvej tretiny presilovú hru hneď od úvodu prostrednej časti hry. V početnej prevahe pridali tretí gól vďaka Drewovi, ktorý sa presnou strelou z prvej už po druhýkrát v zápase zapísal do streleckej listiny. O pár minút neskôr hrali barani presilovku opäť a opäť ju využili. Tentokrát sa strelecky presadil bývalý hráč Michaloviec, Eduard Šimun. O ďalší presilovkový gól sa postarali hráči Dukly, keď Takáč po skvelej prihrávke popred bránku zakončoval presne ponad Rabčanov betón. Strelecké hody v druhej tretine pokračovali v 36. minúte gólom Drewa, ktorý spečatil hetrik a zvýšil na 2:5.

V tretej tretine sa domáci snažili ešte niečo s výsledkom urobiť a iskierku nádeje na bodový zisk im vykresal Jordon Southorn, ktorý v 46. minúte založil útočnú akciu a sám aj dorazil do brány odrazený puk po práci Hickmotta. Pri chuti bol však hosťujúci obranca Hunter Drew, ktorý v 51. minúte naviedol puk do útočného pásma a nenápadnou, ale presnou strelou prinavrátil Bystričanom trojgólové vedenie. V závere zápasu ešte skorigoval výsledok Tomáš Török, ktorý pri návrate z trestnej lavice doplnil útok a presne zakončil akciu, ktorú potiahol Lalancette. Mužstvo Michaloviec už však malo na vyrovnanie dvojgólového náskoku hostí málo času, pričom im nepomohla ani hra bez brankára a zápas sa tak skončil výsledkom 4:6.

Tipos extraliga – 13. kolo – Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC ’05 Banská Bystrica 4:6 (1:2, 1:3, 2: 1)

Góly: 15. Hickmott (V. Mihálik), 33. Takáč (McCormack, Southorn), 46. Southorn (Hickmott), 59. T. Török (Lalancette) – 9. Drew, 15. Kabáč (Tamáši, A. Žiak), 22. Drew (Winquist, Breton), 27. Šimun (Winquist, Drew), 36. Drew (M. Sloboda), 51. Drew (Breton)

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – McCormack, Ventelä, Southorn, V. Mihálik, Ťavoda, Louis, Zekucia, Bdžoch – P. Regenda, Lalancette, Majdan – Takáč, Hickmott, Bartánus – Korhonen, Galamboš, Mašlonka – Ragan, Češík, T. Török.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Rabčan – Breton, Drew, Ďatelinka, A. Žiak, Petrinec, Biro, Lopejský – M. Sloboda, Winquist, Faško – Rudáš – Kabáč, Tamáši, Vašaš – Výhonský, Šimun, Vybíral – Sojka, Giertl, L. Lunter.

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v utorok 17. novembra vo Zvolene, kde od 17:00 h v rámci 14. kola Tipos extraligy privítajú Poprad.