Quantcast

Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali na piatkový duel 12. kola Tipos extraligy do Nových Zámkov už bez Welsha, Fafráka a Romana, s ktorými sa klub cez týždeň rozlúčil. Zverenci Norberta Javorčíka chceli druhému tímu tabuľky na jeho ľade oplatiť prehru z posledného vzájomného zápasu spred piatich dní.

Úvodná 5-minútovka zápasu bola kuriózna, keďže rozhodcovia v nej udelili až tri tresty za príliš veľa hráčov na ľade. Bystričania v početnej prevahe pohrozili únikom Šimuna, ktorý svoj blafák zakončil mimo bránku. Domáci mali k dispozícii dve presilovky, ani jednu z nich však nevyužili. V jednej z nich pálil nebezpečne z prvej Bajtek.

V 13. minúte mohli hostia otvoriť skóre, keď sa Drew skvele zbavil obrancu, dostal sa až pred bránku a prihral Bretonovi, ktorý ale tiesnený pálil mimo. Krátko na to na druhej strane strieľal nebezpečne Rehák a odrazený puk sa len tesne nedostal k Bajtekovi, ktorý by zrejme nemal problém skórovať. Gól v prvej tretine nepadol a mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

V 23. minúte vylučovali rozhodcovia na domácej strane a barani presilovku využili. Prihrávku popred bránkovisko nešťastne pristavil Rogoň rovno na palicu Faška-Rudáša, ktorý spred bránky nemal problém otvoriť skóre. Následne hrali v početnej prevahe aj Novozámčania, no ich presilovka bola prerušená faulom na Kabáča, ktorý skvele unikol a dostal sa až do zakončenia.

Bystričania aj túto presilovú hru využili, keď po pravej strane útočného pásma potiahol puk Vašaš, ktorý prihrávkou popred bránku našiel Kabáča, a ten doklepol puk za Kiviaha. V nasledujúcom priebehu sa hosťom nepodarilo pretaviť na gól 47-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. To ich mohlo mrzieť najmä preto, že mužstvo Nových Zámkov dokázalo v 38. minúte pri avizovanom treste hostí znížiť na 1:2, keď Seppänen nabil na modrú čiaru Petrovi Mikušovi, ktorý nekompromisnou delovkou rozvlnil sieť za brankárom Vayom.

V 45. minúte si mohli barani prinavrátiť dvojgólové vedenie po tom, čo sa do veľkej šance dostal Faško-Rudáš, no mladý útočník hostí v dobrej pozícii ešte hľadal Výhonského, ktorý ale na prihrávku nezareagoval ideálne. V 47. minúte fauloval Winquist a Novozámčania v početnej prevahe vyrovnali na 2:2, keď zafungovala fínska spolupráca. Iso-Mustajärvi prihrával z ľavej strany pred bránku, kde Seppänen nastavil hokejku a usmernil puk do siete.

Novozámockí býci mali 5 minút pred koncom riadneho hracieho času príležitosť na zavŕšenie obratu v podobe presilovej hry. Tú sa im podarilo využiť po tom, čo z priestoru pravého kruhu strieľal Bajte, a odrazený puk poslal do bránkovej siete Obdržálek. V závere tretej tretiny sťažilo baranom snahu o vyrovnanie vylúčenie Drewa. Hostia odvolali brankára a iskierku nádeje im vykresalo vylúčenie Juríka. Domácim zachránil tri body brankár Kiviaho, ktorý 4 sekundy pred koncom vychytal veľkú šancu Šimuna.

Tipos extraliga – 12. kolo – Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky – HC ’05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly a asistencie: 38. Mikuš (Seppänen, Bajtek), 47. Seppänen (Imo-Mustajärvi), 57. Obdržálek (Bajtek, Zahradník) – 23. Faško-Rudáš (Šimun), 28. Kabáč (Vašaš).

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Holenda, Hain, Ligas, Västilä, Mikuš, Fereta, Šeliga, Zahradník – Iso-Mustajärvi, Seppänen, Obdržálek – Rogoň, Ondrušek, Jurík – Bajtek, Holovič, Okoličány – Barto, Embrich, Rehák S..

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Vay (Rabčan) – Breton, Drew, Ďatelinka, Žiak, Petrinec, Biro, Demo, Lopejský – Sloboda, Winquist, Faško-Rudáš – Kabáč, Tamáši, Vašaš – Výhonský, Šimun, Sojka – Vybíral, Giertl, Lunter.

Hokejisti Banskej Bystrice si budú chcieť napraviť chuť už o dva dni. V nedeľu 15. novembra vycestujú do Michaloviec, kde si v rámci 13. kola Tipos extraligy od 16:00 h zmerajú sily s domácou Duklou.