Quantcast

V nedeľu večer bola na programe predohrávka 38. kola hokejovej Tipsport extraligy. Banskobystričania i so staronovou posilou Birom cestovali pod Zobor, kde ich čakal náročný súper z vrchnej časti tabuľky.

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)

Góly: 15. R. Tománek, 24. Martin Segľa (E. Piatak), 26. Jokila (Podstavek), 30. Martin Segľa (Hrnka, Podstavek), 60. R. Tománek (P. König) – 42. Juraj Sýkora (Bambúch, Michal Hlinka), 47. Juraj Sýkora (Zigo, Marcinek), 47. Handzuš (Stoner, Richter)

Úvodné zostavy:

HK Nitra: M. Laco, Valent – Ordzovenský, Rais, Nádašdi, König, Bača, Vosátko, Trefný, Bene, Jokila, Hamrák, Mašlonka, M.Kováčik, Stümpel, Tománek, Podstavek, Piatak, M.Segľa, Kmeč, Hrnka, Pupák

HC 05 Banská Bystrica: Slipčenko, Dzubina – Stoner, Richter, Bambúch, Kubka, Novajovský, Predajniansky, Ketner, Biro – Glass, Handzuš, M.Hudec, Nemček, Heizer, Jankovič, Juraj Sýkora, Zigo, Lukacevic, Michal Hlinka, Petro, Marcinek

foto il.: BBonline.sk

Prvé minúty pripomínali posledný zápas týchto dvoch tímov spred reprezentačnej prestávky. Vyrovnanú hru s menším počtom šancí postupne začali kontrolovať Nitrania, ktorí Slipčenka zamestnávali čoraz častejšie. Nebezpečne ho ohrozil Nádašdi aj König, no skóre sa im otvoriť nepodarilo. Následne si zachytal aj Laco, tlaku prvej banskobystrickej formácie na čele s Handzušom, ktorý s “baranmi” predĺžil zmluvu o ďalšie tri zápasy, však odolal. Na druhej strane sa domáci hráči tešili z prvého presného zásahu, keď sa Tománek dostal za chrbát obrany a pomedzi betóny brankára zakončil. Záver tretiny ešte priniesol hromadnú šarvátku, vedenie však Nitra nestratila.

Tománek zaujal aj v úvode prostrednej časti hry, tentokrát však jeho strela tesne minula bránu. To ho však nemuselo mrzieť, pretože jeho spoluhráči sa v ďalšom priebehu postarali hneď o tri góly. Najskôr z pravej strany nabíjal Piatak Segľovi, a ten prudkou strelou zvýšil na 2:0, následne sa pomedzi domácich predral a úspešne zakončil Jokila a v polovici stretnutia zvyšoval na 4:0 opäť Segľa, ktorý tentokrát zužitkoval nahrávku spoza brány. Pre Banskú Bystricu to mohlo byť ešte horšie, no Podstavekov úmysel v prečíslení Slipčenko vystihol. “Nulapäťky” boli v tomto priebehu s výnimkou pár šancí úplne vygumované.

Hlavy však nesklonili a do tretej tretiny vstúpili gólovo naladení. Hneď v jej druhej minúte zastúpil svojho menovca Jána Sýkoru v gólových štatistikách menej skórujúci Juraj, ktorý využil Bambúchovu asistenciu. Banská Bystrica si vypracovala čoraz väčší tlak a znížila dokonca na 2:4, druhýkrát v zápase prekonal Laca Juraj Sýkora. Ešte zaujímavejším sa stretnutie stalo 19-sekúnd po tomto presnom zásahu. Práve toľko “barani” potrebovali na vsietenie svojho tretieho gólu, keď predviedol peknú akciu s úspešným koncom Handzuš. Postupne sa prebudila opäť aj Nitra a Tománek mohol v brejku poistiť víťazstvo, jeho strelu však Slipečenko zlikvidoval. Rozhodnutie prišlo až dve sekundy pred záverečnou sirénou, keď pečatil víťazstvo Tománek.