Hokejisti Banskej Bystrice v stredu nastúpili na prvé stretnutie predkola play-off na ľade trenčianskej Dukly. Barani v zápase dvakrát viedli, z toho raz dvojgólovým rozdielom, no úvodný duel série išiel až do predĺženia a následne aj do samostatných nájazdov. V nich skóroval len Ackered. Vedenia v sérii sa tak ujali Trenčania. 

V úvodných minútach zápasu boli v ofenzíve aktívnejší Trenčania. Domáci sa však prezentovali aj tvrdou hrou. V 5. minúte zrazil Slobodu tvrdo k ľadu v obrannom pásme hostí Reddick. V 7. minúte zas Bokroš hraničným zákrokom zasiahol prenikajúceho Lampera. Obe situácie ostali rozhodcami nepovšimnuté. Barani odpovedali úvodným gólom v 10. minúte. Ďatelinkovu strelu od modrej Valent len vyrazil a Ihnačák pohotovou zadovkou z uhla trafil odkrytú časť trenčianskej bránky.

Trenčania mohli vyrovnať v 16. minúte, keď sa Kukuča uvoľnil v priestore pravého kruhu, no Belányi jeho strelu zneškodnil. Domáci si vypracovali ďalšie príležitosti dve minúty pred prvou sirénou. Okuliar spomedzi kruhov nemieril presne a z následnej dorážky sa nepresadil ani Krajč. Bystričania stihli minútu pred prestávkou pridať aj druhý gól, keď v situácii štyroch proti trom predviedli peknú kombináciu, na ktorej konci zakončoval presne Mlynarovič.

Barani mohli ísť v 24. minúte do trojgólového vedenia po D’Aoustovej strele a dorážke Krišku, ktorého však vychytal Valent. Krátko na to sa Trenčanom podarilo znížiť na 1:2. Domáci sa udržali v útočnom pásme, k odrazenému puku sa pred bránkou dostal Paukovček a jeho prihrávku si v snahe o zblokovanie puku do bezpečia zrazil do vlastnej bránky Breton.

Skóre sa mohlo opäť meniť v 32. minúte, no Rehuš z pravého kruhu prestrelil bránku. O dve minúty na to sa zas na opačnej strane ocitol po chybe domácich pred bránkou Vašaš, ktorý zblízka Valenta neprekonal. Brankár baranov Belányi podržal svoje mužstvo v 36. minúte pri Berishovej strele spomedzi kruhov. Prvú presilovku v zápase si až v závere druhej tretiny zahrali Trenčania. Barani sa v oslabení ubránili.

V 43. minúte mohli ísť barani opäť do dvojgólového vedenia po Vašašovej prihrávke pred bránku na voľného Melchera. Ten však na Valenta nevyzrel. Dukle sa napokon podarilo vyrovnať na začiatku 46. minúty. Berisha sa dostal k puku pri ľavom mantineli a presnou strelou k žŕdke prekonal Belányiho. Domáci po prvýkrát faulovali až v 46. minúte a Bystričania svoju prvú presilovku využili.

Postaral sa o to Faško-Rudáš, ktorý zasunul puk do odkrytej časti Valentovej bránky po skvelej prihrávke od Bretona. Aj na tento presný zásah dokázali Trenčania v 52. minúte odpovedať a taktiež sa presadili v početnej prevahe. Berishovu prihrávku od ľavého mantinelu zastavil pred bránkou Ďatelnika a pohotovým zakončením vyrovnal Kukuča. V závere riadneho hracieho času mohol rozhodnúť Lamper, ktorý sa z ľavej strany natlačil pred Valenta, no trafil len betón brankára Dukly. Prvý zápas série tak išiel za stavu 3:3 do predĺženia.

V 20-minútovom predĺžení sa oba tímy snažili najmä neurobiť rozhodujúcu chybu. Mužstvám sa darilo vypracovať si nádejné príležitosti len ojedinele. Jednu z nich mali v 70. minúte Trenčania, keď Paukovčekovu prihrávku tečoval Sojčík, no Belányi bol pozorný. V závere predĺženia zas Breton odpálil puk spoza Belányiho pred dorážajúcim Sojčíkom. Krátko na to mohli rozhodnúť barani, keď pár sekúnd pred koncom predĺženia Lamper tečoval Cardwellovu strelu len do bočnej siete. V samostatných nájazdoch sa presadil len obranca domácich Ackered. Vedenia v sérii sa tak ujal Trenčín.

Tipos extraliga – predkolo play-off – 1. zápas – 24. 3. 2021 – Trenčín

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 4:3 sn (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0, 1:0 )

Góly: 24. Paukovček (Rajnoha), 46. Berisha (Ilenčík, Kettunen), 52. Kukuča (Berisha), rozh. náj. Ackered – 10. Ihnačák (Ďatelinka, Faško-Rudáš), 19. Mlynarovič (Breton, Vašaš), 47. Faško-Rudáš (Breton, Cardwell). Stav série: 1:0.

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Hecl – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, Kettunen – Krajč, J.Švec, Sojčík – Ferényi (tréner – J. Pardavý).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Jago, Bdžoch, D.Sojka, Žiak – Faško-Rudáš, Ihnačák, Lamper – Vašaš, Mlynarovič, Melcher – D´Aoust, M.Sloboda, Kriška – Výhonský, Tamáši, Kabáč (tréner – T. Poikonen).

Druhý zápas série je na programe vo štvrtok 25. marca o 17.00 h, opäť na ľade Dukly Trenčín.