Hokejistov Banskej Bystrice čakal po reprezentačnej prestávke náročný duel na ľade Nitry, ktorej hráči zbierali v uplynulom období dôležité body. Aj napriek niekoľkým absenciám však „barani“ dokázali pod Zoborom uspieť a vďaka zisku troch bodov potvrdzujú priebežné piate miesto.

Už po zhruba minúte a štvrť dali o sebe prvýkrát vedieť kanadskí útočníci vo farbách Bystrice, keď Troock tečoval pokus z hokejky Watlinga a domáci brankár Kašík na malý moment netušil kde sa nachádza puk. V polovici tretiny sa „barani“ opäť pokúšali nájsť recept na českého brankára v službách „corgoňov“, no gól z toho nebol. Za domácich sa snažili presadiť najmä Krivošík v presilovej hre a po nej aj Knies, ktorý v 14. minúte nenašiel recept na Belányiho.

Nitra si do druhej časti preniesla krátky úsek presilovej hry, počas ktorej si stihli vytvoriť sľubnú príležitosť, no hosťujúci brankár aj naďalej odolával. V 27. minúte pohrozil Sojka, krátko na to takmer potrestali zaváhanie domácej defenzívy Bíreš s Gašparom, no na Kašíka boli v tom momente prikrátki. Corgoňom k vedúcemu presnému zásahu nepomohli ani dve presilové hry v závere tretiny, a tak všetko nasvedčovalo tomu, že rozuzlenie príde až v záverečnej časti.

V nej sa najprv pokúšali presadiť Elmer, na strane hostí mal gól na hokejke Watling, ktorý si v úniku obišiel Kašíka, no nedokázal nasmerovať puk do odkrytej brány. Po necelých dvoch minútach platilo povestné nedáš-dostaneš a Nitre sa podarilo ujať vedenia. Na konci 48. minúty rozjasal domáce tribúny Bodák, ktorý si potiahol puk od modrej čiary a presnou strelou švihom nedal Belányimu šancu. V 51. minúte sa previnil voči pravidlám Mezei a Banskobystričania mali ideálnu príležitosť vrátiť sa do zápasu. To sa napokon aj potvrdilo, keď Kontos najprv naznačil strelu, no napokon zvolil prihrávku na Troocka, ktorý sa postaral o vyrovnanie. Zápas tak začínal prakticky odznova a oba celky mali snahu strhnúť vedenie na svoju stranu. To využil v prospech hostí opätovne Troock, ktorý si na prelome 54. a 55. minúty našiel prihrávku spoza brány a strelou z prvej rozvlnil sieť za Kašíkom. V 58. minúte sa „barani“ v krátkom čase nechali dvakrát vylúčiť a realizačný tím domácich na túto situáciu zareagoval odvolaním brankára. V hre šiestich proti trom sa však „barani“ dokázali ubrániť a spod Zobora si tak vezú cenné víťazstvo, ktoré ich navyše priblížilo štvrtému miestu.

Tipos extraliga – 37. kolo – utorok 14.02.2023 – Tipsport Aréna Nitra

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 48. Bodák (Gajdoš) – 52. Troock (Kontos), 55. Troock (Watling). Rozhodovali: Baluška, Korba – Stanzel, Frimmel, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Diváci: 2321.

Zostava HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitáloš, Shishkov – Bajtek, Baláž, Krivošík – Sýkora, Gill, Elmer – Čederle, Buncis, Tvrdoň – Knies, Solenský, Lacka – Pekarčík

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Andrisík) – Bačik, Luža, Ryczek, Kojo, Frídel, Holenda – Troock, Kontos, Watling – Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Kabáč, Tamáši, Šoltés – Jendek, Gabor, Urbánek – Sojka

12 HC MV TRANSPORT Prešov 42 8 8 0 5 21 113:143 45

Najbližšie budú hráči Banskej Bystrice v akcii už v piatok 17. februára, kedy sa predstavia na domácom ľade. Pod Urpín pricestujú hokejisti Prešova, duel 38. kola odštartuje o 17.30 a vstupenky si môžete zaistiť už teraz, a to prostredníctvom online predpredaja na tomto odkaze.