Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v nedeľu na stretnutie 43. kola Tipos extraligy do Miškovca. Barani dokázali v súboji s ľadovými medveďmi dvakrát vyrovnať nepriaznivý stav, no zápas napokon rozhodli samostatné nájazdy, po ktorých sa radovali domáci.

Prvú vážnejšiu príležitosť si v 6. minúte vypracovali domáci, keď sa sám na Belányiho rútil Walker, ale brankár baranov podržal svoje mužstvo. Miškovcu sa počas nasledujúcich minút nepodarilo využiť prvú presilovku, no v 12. minúte už domáci otvorili skóre po presnom bekhendovom zakončení spomedzi kruhov v podaní Walkera. Barani odpovedali v 16. minúte, keď sa Faško-Rudáš dostal až pred bránku, natiahol si Adorjána a zasunul puk za jeho chrbát. Bystričania hrali v závere prvej tretiny v početnej prevahe, no v oslabení udreli domáci. Tých poslal opäť do vedenia Csányi, ktorý úspešne zakončil protiútok, v ktorom mu puk naservíroval Vas.

Gól v oslabení mohli v 29. minúte streliť aj zverenci Tuukku Poikonena. Na konci protiútoku bol Ďatelinka, ktorého strelu zlikvidoval Adorján. V 34. minúte zas rozhodcovia vylučovali na domácej strane a baranom sa podarilo v presilovke vyrovnať. Ihnačák prihral z osi klziska na ľavú stranu Lamperovi, ten puk naservíroval pred odkrytú bránku, kde Ihnačák poľahky skóroval. Po faule domácich z 37. minúty si zahrali v početnej prevahe opäť Bystričania, ktorí si síce vypracovali tlak v útočnom pásme, ale gólovú príležitosť už nie. Po dvoch tretinách tak platil stav 2:2.

Počas tretej 20-minútovky si obe mužstvá zahrali viackrát v početnej prevahe. Tutovky však prišli až v záverečných minútach riadneho hracieho času. Na konci 55. minúty mal práve v presilovke gól na hokejke Rundkvist, ktorý však zblízka nezakončil presne. V 60. minúte sa zas ocitol sám pred Belányim Walker, ale aj on vo veľkej šanci minul. Zápas tak išiel do predĺženia, v ktorom si barani zahrali presilovku. V nej strieľal nebezpečne Breton a po následnej dorážke Faška-Rudáša sa puk odrazil od hornej žŕdky na hornú sieťku bránky. Faško-Rudáš mal ďalšiu dobrú príležitosť v 65. minúte, no vďaka Adorjánovi sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. V nich bol úspešný len Galanisz, ktorý gólovým bekhendovým blafákom rozhodol o výhre Miškovca.

Tipos extraliga – 43. kolo – 28. 2. 2021 – Miškovec

DVTK Miškovec – HC ’05 Banská Bystrica 3:2 sn (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 12. Walker (Anderson, Vas), 19. Csányi (Vas), rozh. náj. Galanisz – 16. Faško-Rudáš (Ihnačák, Belányi), 34. Ihnačák (Lamper).

Zostava DVTK Miškovec: Adorján (Kiss) – Wehrs, Fredriksson, Szirányi, Kiss, Göz, Láda, Vojtkó, Habodás – Walker, Vas, Anderson – Csányi, Galanisz, Magosi – Miskolczi, Rundkvist, Lövei – Ritó, Galajda (tréner – V. Tokaji).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz, Mlynarovič – Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš – Kabáč, Tamáši, Lamper – Vašaš, Sojka, D’Aous – Gábor, Dvorský, Výhonský (tréner – T. Poikonen).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 43 6 0 3 34 93:212 18

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia vo Zvolene, kde v utorok, 2. marca o 17.30 h privítajú v rámci 44. kola Tipos extraligy Detvu.