Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v piatok na stretnutie 45. kola Tipos extraligy do Košíc. Baranom sa v Steel aréne podarilo skórovať až v závere zápasu. Oceliarom vyšla najmä druhá tretina, vďaka čomu si na domácom ľade postrážili tri body.

Prvú presilovku v zápase si po vylúčení na domácej strane zo začiatku 4. minúty zahrali barani. V nej predviedol dobrý prienik obranca Žiak, ktorý spomedzi dvoch obrancov ohrozil strelou švihom Riečického. Ten musel vytiahnuť zákrok lapačkou aj v 10. minúte pri strele Tamášiho spomedzi kruhov. V 12. minúte zas domáci brankár podržal svoj tím pri Ihnačákovej strele z ľavého kruhu. V 16. minúte sa vyznamenal aj brankár baranov Gajan, ktorý zneškodnil zakončenie Klhůfka po Baránekovej prihrávke spoza bránky. Po faule hostí z 20. minúty si oceliari ešte v závere prvej tretiny zahrali 18 sekúnd v početnej prevahe, no gól už do prvej sirény nepadol a mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

Košičania využili presilovku hneď v úvode druhej tretiny, keď sa po kombinácii v útočnom pásme presadil strelou od modrej čiary Baránek. V 31. minúte išli oceliari do dvojgólového vedenia. Postaral sa o to Klhůfek, ktorý sa v brejku rútil sám na Gajana a strelou ponad rameno brankára baranov prekonal. V 36. minúte vylučovali rozhodcovia na oboch stranách, pričom Růžička dostal 5-minútový trest. V hre štyroch proti štyrom zvýšili na 3:0 Košice, keď sa Poirier dostal do útočného pásma, prenechal puk za seba Lapšanskému, ktorý strelou švihom mieril presne. Počas 3-minútovej presilovky Banskej Bystrice mali tutovku domáci, no v situácii dvoch proti brankárovi trafil Klhůfek Gajanovu lapačku.

Zverenci Tuukku Poikonena mohli znížiť v presilovke, ktorú mali k dispozícii od začiatku 46. minúty. V početnej prevahe si trojica hráčov hostí vytvorila tlak pred bránkou, no Košice opäť podržal Riečický. Barani mali v závere zápasu ďalšiu presilovkovú možnosť a v 58. minúte znížili na 3:1. V neprehľadnej situácii pred bránkou sa najlepšie zorientoval Faško-Rudáš, ktorý prekazil Riečickému čisté konto. Barani to následne skúsili v šestici, no útočnú snahu si prekazili vlastným faulom. V samom závere navyše spečatil stav na konečných 4:1 gólom do prázdnej bránky Poirier.

Tipos extraliga – 45. kolo – 5. 3. 2021 – Steel aréna – Košice

HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 21. Baránek (Chovan, Klhůfek), 31. Klhůfek, 37. Lapšanský (Poirier, Michalčin), 60. Poirier (Frič) – 58. Faško-Rudáš (Lamper, Sukeľ).

Zostava HC Košice: Riečický (Vay) — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Nemčík — Klhůfek, Mráz, Chovan — Belluš, Poirier, Lapšanský — Eliaš, Jacobs, Frič — Jokeľ, Havrila, Krasničan — Vaculík (tréner – M. Šimurda).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Gajan (Belányi) — Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Hudec — Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš — Sloboda, Dvorský, Lamper — Melcher, Sojka, Vašaš — Kabáč, Tamáši, Výhonský — Mlynarovič (tréner – T. Poikonen).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 45 6 0 3 36 97:226 18

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia vo Zvolene, kde ich v nedeľu, 7. marca o 17.00 h čaká pohronské derby so Zvolenom, ktoré sa odohrá v rámci 46. kola Tipos extraligy.