Magický dátum 22. februára využili hokejisti Dukly Trenčín a Banskej Bystrice na dohrávku 15. kola Tipos extraligy. Pod hradom Matúša Čáka sa tak stretli tabuľkoví susedia, ktorí urputne bojujú o miestenky v play-off.

Azda najvážnejšia príležitosť prvej dvadsaťminútovky prišla už v úvode 2. minúty pri prečíslení Trenčanov, Bezúch našiel v druhej vlne Chovana, ten však minul banskobystrickú bránu. Zhruba o minútu na to prvýkrát v stretnutí vzplanuli vášne keď Ďatelinka nepríjemne dohral Mahboda. Z následnej presilovej hry domáci nevyťažili nič a ďalšie vzrušenie prišlo až s ďalšou strkanicou, v ktorej bol Mahbod a Kostromitin. V 13. minúte si „vojaci“ zahrali ďalšiu početnú výhodu, opäť však bez úspešného prevedenia. Po jej konci išli do prečíslenia Banskobystričania, Paukovček zadovkou naservíroval puk Michaudovi, skóre sa však nemenilo. V 16. minúte prišla čistá šanca Rehuša, ktorý sa ocitol zoči-voči Weningerovi, ani z tohto však gól nepadol. Kanadský brankár v službách Bystričanov mal kusisko šťastia necelé tri minúty pred koncom, keď si po jednom zo zakončení sám vytesnil puk ponad seba a takmer zapadol do brány, pomohlo mu však brvno.

Banskobystričania si do druhej tretiny preniesli presilovú hru zo záveru prvého dejstva a presne na jej konci sa po prihrávke Šoltésa presadil Urbánek – 0:1. Ten istý hráč za krátko posielal hostí do dvojgólového vedenia, keď využil zakrytý výhľad Valenta. Následne mali viaceré dobré šance hráči Dukly. Najprv sa skúšal presadiť Bezúch, po ňom aj Berisha a v 28. minúte sa do dobre pozície predral opäť Bezúch, Weninger však ostával pozorný. Zhruba v polovici stretnutia sa črtalo prečíslenie hostí, Bubela to zobral na seba, trafil však iba do vyrážačky domáceho brankára. Následne zahrozil Mahbod, na strane hostí sa ocitol v obrovskej šanci Šoltés, ktorý však nepotrestal zaváhanie Minárika.

Domáci sa vrátili do stretnutia po presnom zásahu Hudeca z 48. minúty, ktorý nikým nekrytý znižoval na 1:2. Trenčania postupne zvyšovali obrátky, väčšinu času sa snažili tráviť v útočnom pásme, no domáci dlho nenechádzali recept na pozornú obranu Banskej Bystrice. V záverečných minútach mali črtajúce sa príležitosti Lemcke a po ňom aj Minárik, stav však ostával nezmenený. „Vojaci“ skúsili minútu pred koncom vabank v podobe odvolania Valenta a hry v šestici,

Tipos extraliga – dohrávka 15. kola – utorok 22.02.2022 – Trenčín

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 48. Hudec (Švec, Rehuš) – 21. Urbánek (Šoltés, Berger), 24. Urbánek (Cardwell, Šoltés). Rozhodovali: Baluška, Stano – Vyšný, Tvrdoň, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 822 divákov.

HK Dukla Trenčín: Valent – Martin Chovan, Kudla, Martiška, Starosta, Lemcke, Nemčík, Žiak – Berisha, Mahbod, Duda – Minárik, Sojčík, Bezúch – Tybor, Valach, Honzek – Hudec, Rehuš, J. Švec – Krajčovič

HC ’05 Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Kostromitin, Crevier-Morin, Bača – Urbánek, Berger, Šoltés – Bubela, Paukovček, Michaud – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Melcher, Sojka, K. Jendroľ

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 43 8 5 3 27 101:160 37

Najbližšie stretnutie odohrajú hokejisti Banskej Bystrice už v piatok 25. februára, keď na domácom ľade privítajú bratislavský Slovan. Úvodné buly zápasu je na programe o 17:30 h a po stretnutí vám už tradične prinesieme aj fotoreportáž.