Začiatkom tohto týždňa odštartovala letná príprava banskobystrických hokejistov. V nej sa trénerskému štábu hlásilo 23 hráčov.

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, hokej finale 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Petra Kafku v nasledujúcej sezóne pod Urpínom neuvidíme

Po úspešnej sezóne 2014/15, ktorú barani ukončili na skvelom druhom mieste so ziskom strieborných medailí začala v pondelok 11. mája tvrdá letná drina na nadchádzajúci ročník. V ňom už dres s baranom na hrudi neoblečie náš najproduktívnejší hráč Petr Kafka, ktorý sa upísal českému Olomoucu. Naopak pod Urpínom budú pôsobiť naďalej útočník Lukáš Handlovský či obranca Václav Čížek, ktorým po sezóne skončila zmluva, avšak s vedením sa dohodli na jej ročnom predĺžení.

Dvadsaťšesťročný krídelník Handlovský patril v uplynom ročníku Tipsport extraligy k oporám mužstva, keď si v 55 stretnutiach pripísal na svoje konto 40 bodov za šestnásť gólov a 24 asistencíí. Vo vyraďovacej fáze pridal ďalších šesť bodov (4+2).

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. Dukla Trencin - 09.03.2015 - Banska Bystrica
Naopak Andrej Košarišťan bude dres baranov obliekať aj v novom ročníku

Český legionár Čížek prišiel do Banskej Bystrice v priebehu sezónu z Mostu. Za 36 zápasov v základnej časti dosiahol tento obranca bilanciu jeden gól a štyri prihrávky. V play off odohral ďalších šestnásť duelov (1+5). Rodák z Buranovíc sa však do prípravy zapojí až neskôr, nakoľko si doliečuje ťažký zápal pľúc, ktorý mu diagnostikovali hneď po ukončení posledného finálového súboja s Košicami.

Z 23 hráčov, ktorí sa zapojili do prípravy, boli dvaja brankári, osem obrancov a trinásť útočníkov. Zo známejších mien sú to gólman Košarišťan, zadák Rosandič či krídelník Lamper.

Káder HC´05 na začiatku letnej prípravy na sezónu 2015/16:

Brankári: A. Košarišťan, V. Rosandič.

Obrancovia: D. Gachulinec, I. Hermánek, S. Ivanič, D. Jendroľ, O. Košecký, P. Lunter, J. Predajniansky, M. Rosandič.

Útočníci: M. Ambroz, M. Andrisík, K. Domaev, K. Ferleťák, R. Gašpar, L. Handlovský, P. Lamper, M. Lunter, J. Petro, M. Róth, M. Surový, P. Valent, T. Zigo.