Aj keď sezóna 2014/15 sa skončila len nedávno, vedenie HC´05 už pracuje na posilách pre nasledujúci ročník.

Káder finalistu z poslednej sezóny sa pred začiatkom letnej prípravy rozrástol o tri mená. Dres s baranom na hrudi minimálne v budúcom ročníku oblečú obranca Ivan Jankovič a útočníci Marek Loskot s Dušanom Pašekom.

Dvadsaťpäťročný zadák Jankovič prichádza pod Urpín zo Skalice. V nej pôsobil dokopy štyri sezóny, v tej poslednej odohral 32 zápasov s bilanciou 2+6. V sezóne 2013/14 okúsil aj zahraničie, keď obliekal dres rytierov z Kladna. Český legionár Loskot odohral minulý ročník v druhej najvyššej českej súťaži. Za Havířov si pripísal 42 duelov, v ktorých strelil šestnásť gólov a na ďalších jedenásť prihrával. Takisto zaznamenal aj dva zápasy za materskú BK Mladú Boleslav.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 04.11.2014 - Banska Bystrica
Dušan Pašek pôsobil v minulej sezóne v Piešťanoch

Najznámejším z trojice posíl je určite tridsaťročný stredný útočník Dušan Pašek. Ten podpísal pod Urpínom kontrakt na dva roky. Po anabázach v Slovane, Skalici, Košiciach a Piešťanoch si tak vyskúša už v poradí piaty klub v slovenskej Tipsport extralige. Uplynulý ročník strávil Dušan v Piešťanoch, kde patril k lídrom mužstva. V 50 vystúpeniach dosiahol 40 bodov (19+21).

Týmito prestupmi však posilňovanie strieborného celku z minulej sezóny ďaleko nekončí. Letná príprava začne len v pondelok 1. júna a v priebehu najbližších mesiacov sa bude káder baranov ešte dopĺňať.