Počas nedeľňajšieho zápasu so Slovanom budú mať na sebe banskobystrickí hokejisti retro dresy z konca 80-tych rokov. História HC ’05, Iskry, Červenej hviezdy, Slovana, Sokola či ŠK Banská Bystrica totiž trvá už 90 rokov.

V roku 1922 pod Urpín pravé hokejky a hokejové korčule z Kanady doviezol obchodník so športovými potrebami Ernest Šebök. Od vtedy sa postupne hokej v Banskej Bystrici rozmohol.Od roku 1961 už banskobystrickí hokejisti vystupovali pod názvom TJ Iskra Smrečina. Pod Urpínom sa začali vytvárať hokejové triedy, čo bolo a dodnes je hlavným predpokladom výchovy talentovaných hráčov.

V Iskre sa zrodili aj hokejisti, z ktorých niektorí dodnes brázdia svetové klziská v najprestížnejších ligách. Boli to najmä dnes už bývalí reprezentanti Vladimír Országh či Richard Zedník, ale aj dodnes aktívni Tomáš Surový a Ivan Majeský či hviezdy NHL Michal Handzuš a Peter Budaj.

Hokejisti Banskej Bystrice si toto výročie pripomenú už počas nedeľňajšieho zápasu so Slovanom (19.2. od 18.00 h), keď sa predstavia v červených retro dresoch. V duchu výročia sa bude niesť potom aj ďalší domáci zápas – posledný zápas základnej časti, ktorý odohrajú barani 4. marca proti Skalici. Počas neho budú oceňovať viaceré legendy banskobystrického hokeja.