Quantcast

Utorkový podvečer patril 9. kolu hokejovej Tipsport extraligy. V ňom sa predstavili aj Banskobystričania, ktorí cestovali na ľad predposlednej Dukly Trenčín. Zápas ôsmeho s deviatym nesľuboval atraktívny zápas, diváci však videli sedem gólov a mohli byť spokojní.

Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 19. O. Mikula (Šišovský, Nemčík), 28. Pardavý (Biro, Marosz), 32. Pardavý (Marosz, Habšuda) – 15. Heizer (Bambúch, F. Nemček), 31. F. Nemček (Kubka, Michal Grman), 51. Heizer (Češík, Nemček), rozhodujúci sam. nájazd: Hudec

Zostavy tímov:

Dukla Trenčín: Kristín – T. Bokroš, Biro, E. Bagin, Imrich, Habšuda, E. Bednár, Ďurkech, M. Nemčík – Pardavý, Marosz, J. Gašparovič – Tybor, Lelkeš, Sojčík – O. Mikula, Broska, Šišovský – Jakúbek, M. Adamec, B. Mravík

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – Richter, Bambúch, Kubka, Ketner, Michal Grman, J. Predajniansky – Ján Sýkora, Hudec, Lunter – Jabrocký, Heizer, Šimun – Češík, F. Nemček, Lamper – M. Hlinka, Jankovič, Petro

ilustračné foto: BBonline.sk

Tabuľkové postavenie obidvoch aktérov sa odzrkadľovalo aj na ľade. Prvé vážnejšie šance prišli až v závere úvodnej desaťminútovky, keď najskôr Jabrocký netrafil puk pred odkrytou bránou, následne na druhej strane preveril Slipčenka sľubnou strelou z medzikružia Tybor. Skóre sa nemenilo ani o minútu neskôr. Po Habšudovej strate puku z prečíslenia pohrozil Češík s Lamperom, Kristín však bravúrne zakročil. Poriadnu dávku šťastia mal tiež banskobystrický brankár, keď za jeho chrbátom zvonila žrďka a Sojčík následne pred prázdnou bránou netrafil puk. Prvý gólový zápis stretnutia prišiel v úvode 15. minúty počas presilovky baranov. Tí sa usadili v pásme a rýchlej kombinácii dal tečovanú gólovú bodku Heizer. Hráči však do šatní odchádzali za nerozhodného stavu. Dve minúty pred prvou sirénou totiž dostal Mikula gólovú nahrávku, ktorá sa neodmieta.

Podobný priebeh mala tiež druhá tretina. Po nevýraznom úvode zo strany oboch celkov prebrala divákov až 28. minúta. Prvýkrát v stretnutí sa dostali do vedenia domáci, zásluhou Exbystričana Pardavého. Následne však prišlo vylúčenie Sojčíka, ktoré neostalo nepotrestané. V polovici stretnutia vyústil tlak hostí až k vyrovnávajúcemu gólu, do odkrytej brány dorážal Nemček. Dukla sa rýchlo otriasla a vzápätí opäť prebrala opraty zápasu. Po 32 sekundách totiž po druhýkrát rozosvietil červené svetlo a rozburácal domácich priaznivcov Pardavý, ktorý napriek faulu dokázal pretlačiť puk až do siete. V Trenčíne to bol zaujímavý hokej, o čom nasvedčovali aj ďalšie veľké príležitosti, Gašparovič však mieril len do lapačky Slipčenka a na druhej strane Češík len do konštrukcie brány.

Záverečné dejstvo sa zmenilo na šachovú partiu, v ktorej sa domáci snažili potvrdiť svoje vedenie, barani na druhej strane potrebovali skórovať. Úspešnejší boli práve Banskobystričania, ktorým výrazne pomohlo vylúčenie Martina Nemčíka. V následnej presilovke v 51. minúte sa chopili svojej šance a Češíkov pokus tentokrát slávil úspech. Oba celky v závere stiahli hru a pozornou defenzívou priviedli zápas až do predĺženia.

V ňom zaujali dve šance. Najskôr Kubkovu strelu nebezpečne tečoval Heizer a v závere na opačnom konci klziska takmer prekonal Slipčenka po krásnej individuálnej akcii Gašparovič. Prekvapivo zaujímavý hokej tak nakoniec rozhodla až nájazdová lotéria, v ktorej sa ušiel „víťazný tiket“ Hudecovi. Ten príklepom prestrelil Kristína a po sérii prehier.naladil Banskú Bystricu opäť na víťaznú vlnu.