V predposlednom, 53. kole hokejovej Slovnaft extraligy cestovali „barani“ do Bratislavy, kde ich čakal zápas s domácim Slovanom. Zo začiatku kvalitou nezaujímavé stretnutie sa nakoniec podarilo vyhrať domácim, ktorý s výnimkou niekoľkých momentov na ľade dominovali.

HC Slovan Bratislava – HC ’05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly: 29. Skokan (Frühauf, Cartelli), 45. Skokan (Cartelli, Uram), 46. Huna (Kováčik, Hudáček) – 41. Vizváry (Cebák, Hudec), 60. Cebák (Tománek, Hudec)

Zostavy tímov:

HC Slovan Bratislava: Konrád – Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Štajnoch, Jendek, Bohunický – M. Bakoš, Bulík, Hujsa – A. Nedorost, Lipiansky, Uram – Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna – D. Skokan, Kapuš, Preisinger

HC ’05 Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Vizváry, Kolba, Vantroba, Kubka, Biro – Tománek, M. Hudec, Ján Sýkora – Weissmann, Paľov, Hvila – Rumpel, Češík, Kútny – Koval, Petro, Bendík

il. foto: Branislav Račko

Úvodné minúty prvej tretiny patrili belasím. Tí hneď v úvode tretej minúty nebezpečne ohrozili Fedora a následne mali viac z hry v presilovej hre. Možnosť početnej výhody mali o pár minút neskôr aj „barani“, a vzápätí opäť Bratislavčania, na úvodný gól zápasu sa však aj po prvých desiatich minútach stále len čakalo. Čaro doposiaľ spoľahlivých brankárov mohol prekonať v najväčšej šanci prvej tretiny v 16. minúte po chybe domácich obrancov Cebák, proti Konrádovi však neuspel. Pár sekúnd pred koncom sa ocitol v šanci ešte Uram, ani on a ani dorážajúci Lipiansky však Fedora neprekonali.

Po nevýraznej prvej tretine sa od druhého dejstva čakalo hlavne zvýšenie tempa hry a niekoľko gólov. Osadenstvo na štadióne Vladimíra Dzurillu však muselo byť, rovnako ako tréneri oboch celkov, sklamané. Herný úpadok totiž pokračoval aj v druhej dvadsaťminútovke a opadol až v polovici zápasu. Práve 29. minúta bola totiž zápisom otváracieho gólu stretnutia, ktorého autorom bol po Frühaufovej asistencii Skokan. Vzápätí mohlo byť 2:0, Hudáček však nedal a Fedor bol v čoraz väčšej permanencii. Na druhej strane mohli vyrovnať aj Banskobystričania, ani jeden z hráčov však Hudecovú akciu nedotiahol do úspešného konca. Druhá tretina tak priniesla len jeden gól, pozitívom však bolo oživenie minimálne domáceho celku.

Tretie dejstvo začalo najlepšie ako mohlo, a to vyrovnávajúcicm gólom Vizváryho. Náboj, ktorý mal tento presný zásah dodať zápasu však zmazali dva zlepené góly domácich v 55., resp. 56. minúte. V prvom prípade sa presadil a svoj druhý gól v stretnutí zapísal Skokan, o minútu ho nasledoval Huna a razom bolo 3:1. Nasledovala dvojnásobná presilovka domácich, v ktorej sa Fedor zapotil. Práve náš muž v maske bol jednoznačne najlepším bielo-červeným hráčom na ľade. Namiesto zvýšenia aktivity sme totiž v poslednej desaťminútovke prevažne bránili. Zápas sa nám podarilo zdramatizovať až v úplnom závere, kedy 45 sekúnd pred koncom skorigoval na 3:2 Cebák. Tento výsledok však bol pre našich hokejistov maximom, domáci si pripísali zaslúžené tri body.