Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v rámci 39. kola Tipos extraligy do Bratislavy, kde si v zmerali sily s domácim Slovanom. Oba tímy nastupovali do tohto duelu vo výsledkovej pohode. Zatiaľ čo belasí pred týmto súbojom vyhrali štyri zápasy v rade, barani ťahali sériu troch víťazstiev. Najmä vďaka trom gólom v druhej tretine sa napokon z cennej výhry radovali zverenci Tuukku Poikonena.

Od začiatku 3. minúty si zahrali belasí presilovku a v jej závere preveril Belányiho strelou spomedzi kruhov Urbánek. Rozhodcovia vylučovali v 9. minúte na hosťujúcej strane opäť, no barani zvládli aj druhé oslabenie. V prvej tretine sa mužstvám nedarilo vypracovať si vyložené gólové príležitosti. Zmeniť to mohla tretia presilovka domácich, no tí v početnej prevahe výraznejšie Belányiho neohrozili. V závere prvého dejstva si presilovú hru zahrali aj barani, no ani oni nedokázali do prestávky skórovať a mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

Góly priniesla až druhá tretina. Hneď v jej úvodnej minúte krátko po konci presilovky otvorili skóre Bystričania. Brankár belasých Gudlevskis vyrazil Bretonovu strelu a z dorážky sa presadil Ihnačák. V polovici zápasu vyhrávali barani už o dva góly, keď Žiak prihral na pravý kruh útočného pásma Vašašovi a ten strelou po ľade prekonal Gudlevskisa. Hráči Slovana nedokázali zareagovať a v 37. minúte inkasovali po tretíkrát. Do streleckej listiny sa zapísal aj obranca Žiak, ktorý presnou strelou po prihrávke Bdžocha zvýšil už na 0:3.

Belasí sa mohli vrátiť do zápasu v úvode tretej tretiny, keď mali k dispozícii presilovku. Barani však bránili úspešne. V 45. minúte vylučovali rozhodcovia aj na domácej strane a v presilovke si strelecké príležitosti vypracovali Breton, Lamper aj Faško-Rudáš. Od záveru 50. minúty hral v početnej prevahe opäť Slovan, no v oslabení pohrozili hostia, keď spomedzi kruhov zakončoval Sojka. V závere zápasu domáci zvýšili aktivitu, no všetky ich strelecké pokusy zneškodnil dobre chytajúci Belányi. Hokejisti Banskej Bystrice tak vďaka skvelej druhej tretine v ich podaní a čistému kontu zdolali favorizovaný Slovan na jeho ľade.

Tipos extraliga – 39. kolo – 16. 2. 2021 – Zimný štadión Ondreja Nepelu – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HC ’05 Banská Bystrica 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 21. Ihnačák (Breton), 30. Vašaš (Žiak, Sojka), 37. Žiak (Bdžoch, Tamáši).

Zostava HC Slovan Bratislava: Gudlevskis – Brodzinski, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Bačik, Valach, Maier – Zigo, Harris, Matoušek – Šišovský, Urbánek, Ranford – Rapáč, Bortňák, Peluso – Jendek, Uram, Kundrík (tréner – R. Döme).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Bdžoch, Žiak, Sojka, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ – D´Aoust, Mlynarovič, Sloboda – Lamper, Dvorský, Vašaš – Výhonský, Tamáši, Kabáč (tréner – T. Poikonen).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 39 6 0 3 30 88:187 18

Hokejisti Banskej Bystrice najbližšie vycestujú do Nových Zámkov, kde v piatok, 19. februára o 18.00 h nastúpia na stretnutie 40. kola Tipos extraligy proti domácim býkom.