V 5. kole Tipsport ligy čakal na baranov nováčik súťaže HC Slovan Bratislava. Banskobystričanom posledný duel nevyšiel, keď sa podarilo oceliarom vyhrať najtesnejším výsledkom. Preto bola motivácia hráčov spod Urpína získať všetky tri body u súpera zdvojnásobená. Zápas sa začal vo vysokom tempe a o dnešnom úspechu baranov rozhodli využité presilovky.

Barani si úvod zápasu nemohli lepšie predstaviť, keďže po troch minútach hry Gabor po spätnej prihrávke poslal svoj tím do vedenia. Hostia sa do súpera poriadne zahryzli. V 5. minúte dokázali Banskobystričania odskočiť na rozdiel dvoch gólov zásluhou Hickmotta. V prvej desaťminútovke sa belasí k vážnejšiemu ohrozeniu na Beskorowanyho nedostali. V 12. minúte mal na hokejke tretí gól Šoltés, ale jeho strela príklepom smerovala len na Brusta. V závere sa dostali do prečíslenia 2 na 1 Banskobystričania. Zakončenie Šťastného nenašlo miesto v bránke domácich.

Začiatok druhého dejstva vyšiel na opačnej strane Slovanu. V 23. minúte po rýchlej kombinácii na domácich hokejkách Bačík znížil na 1:2. Vzápätí mohlo byť vyrovnané, ale Beskorowanyho zákrok zneškodnil Bondrovu strelu. V stretnutí sa pritvrdilo čoho následkom boli vylúčenia na oboch stranách. V 37. minúte mal Bačík na hokejke vyrovnanie. Jeho strela však našla lapačku gólmana baranov. Slovan do poslednej minúty druhej tretiny búšil do súpera, ale obrana hostí držala tesné vedenie.

Záverečná dvadsaťminútovka začala svižným tempom. Hralo sa dlhšie bez prerušenia. V 45. minúte poputoval na trestnú lavicu Ďatelinka za nedovolené bránenie. Domáci však početnú výhodu nevyužili a barani si tak naďalej držali tesný náskok. Nasledovalo vylúčenie na strane belasých. Táto presilovka už bola využitá, keď si Wahl dobre potiahol puk a prestrelil domáceho gólmana. Po góle sa snažil Slovan dostať baranov pod tlak, ale banskobystrická obrana hrala organizovane. V 57. minúte skúsili domáci hru bez brankára a v samotnom závere mala najbližšie ku gólu strela Abdula. Beskorowany bol jasne proti a ukryl puk do svojej lapačky. Barani si tak z Bratislavy odnášajú tri body.

Tipsport liga – 5. kolo – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 23. Bačík (Sloboda) – 3. Gabor (Šťastný, Kabáč), 5. Hickmott (Southorn, Jääskeläinen), 48. Wahl (Hickmott, Jääskeläinen). Zápas sledovalo 5925 divákov.

Zostava HC Slovan Bratislava: Brust – Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Demo, Hudec – Vandas, Zigo, Bondra – Žitný, Kukumberg, Matoušek – Miklík, Petráš, Abdul – Jendek, Urbánek, Sloboda

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Brejčák, Southorn, Biro, Mihálik, Ďatelinka, Nemčík, Petrinec – Hickmott, Wahl, Šoltés – Lamper, Hrnka, Jääskeläinen – Bartánus, Tamáši, Fafrák – Gabor, Šťastný, Kabáč

V ďalšom kole Tipsport ligy privítajú barani v domácom prostredí Miškovec. Zápas sa odohrá v utorok 24. septembra o 17.30 hod.