Hokejisti Banskej Bystrice, povzbudení piatkovou výhrou na Slovane, vycestovali počas nedele na opačnú stranu Slovenska. V Michalovciach si zmerali sily proti domácej Dukle, ktorá bola pred stretnutím na druhej priečke tabuľky.

Už v 2. minúte musel Belányi čeliť nepríjemnému teču aj následnému krídelnému výpadu Chalupu a úvod tak patril určite domácim. „Barani“ sa prvýkrát osmelili v 6. minúte a vypracovali si pár sľubných šancí, v oveľa väčšej príležitosti sa však ocitol v 10. minúte domáci Kukuča. Ten z bezprostrednej blízkosti brány trafil iba lapačku Belányiho. Aj ďalšia väčšia šanca patrila domácim, hostia spod Urpína kontrovali delovkami Ďatelinku a Bretona. O pár sekúnd na to dokonca zachránila Michalovčanov od inkasovaného gólu až žrď Škorvánkovej brány. Horúce chvíle zažívali hráči Banskej Bystrice v závere prvej tretiny, kedy počas oslabenia o dvoch hráčov zachránila Belányiho tyč. Hostia však tieto chvíle ustáli a diváci tak gól v prvej tretine nevideli.

Prvá polovica prostrednej časti hry priniesla vyrovnaný hokej, dvakrát musel hasiť nebezpečenstvo Belányi, hostia mali niekoľko šancí počas hry štyroch proti štyrom. V ďalších pasážach hry nebolo k videniu príliš veľa vzrušenia na ľade, oba tímy aj napriek snahe brániť vyprodukovali pár chýb, ktoré však ostali nepotrestané. V závere druhej tretiny mali zverenci trénera Poikonena k dispozícii presilovú hru, ale využiť sa im nepodarilo a po 40 minútach tak stále gól v zápase nepadol.

Veľkú šancu mal v 42. minúte Berger, počas následnej presilovej hry dobre pálili Scherbak aj Breton, Škorvánek však ostal neprekonaný. Aj domáci sa dostali k presilovej hre, počas ktorej držal nádeje hostí brankár Belányi, keď dobre zasiahol najmä pri šanci Fourniera. Divákom nebol gól dopriaty ani vo zvyšku riadnej hracej doby, a to ani napriek ďalším presilovým hrám, ktoré mali k dispozícii oba celky.

O všetkom muselo rozhodnúť predĺženie vo formáte troch proti trom. Väčší priestor na ľade očividne hráčom pomohol, pretože bol z toho gól už po 35 sekundách a víťazstvo domácim Michalovciam zaistil Keränen, ktorý z uhla prekonal inak spoľahlivo chytajúceho Filipa Belányiho. Hostia z Banskej Bystrice tak bodovali v druhom stretnutí v rade, tentokrát je však z toho bod za prehru po predĺžení.

Tipos extraliga – 9. kolo – 17.10.2021 – Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC’05 Banská Bystrica 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 61. Keränen (Suja)

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Vojvoda) – T. Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Mudrák, Valtola, Ťavoda – Žitný, Cameranesi, Keränen – Fournier, Erkinjuntti, Kukuča – Regenda, Suja, Galamboš – Lačný, Tibenský, Chalupa – Hajnik

HC 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, J. Brejčák, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch, Boldižár – G. Gabor, Ihnačák, Scherbak – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Bubela, K. Jendroľ – Výhonský, Tamáši, Kabáč