Po cennom víťazstve baranov v Poprade sa séria presťahovalo pod Urpín. Na domácom ľade to bol atraktívny zápas plný obetavosti a dravosti hráčov oboch celkov. Vyrovnané stretnutie nakoniec rozhodla tretia tretina, ktorú domáci vyhrali 3:0, a tak aj celý zápas v pomere 3:1.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 3:1 (0:1, 0:0, 3:0), stav série 2:1

Góly: 46. Lažo (Cebák, Weissmann), 52. Hudec, 58. Češík (Sýkora) – 9. Škovira (Kuľha)

HC ‘05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník, Vizváry, Kolba, Kubka, Bambúch, Biro, Bendík – Lažo, Hudec, Sýkora – Tománek, Hlinka, Weissmann – Paľov, Šechný, Hvila – Rumpel, Češík, Matoušek

HK Poprad: Melicherčík – Kasík, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, J. Brejčák – Kuľha, Lundberg, Škovira – Kroták, Klouda, Lapšanský – Kopecký, Rapáč, Svitana – Vandas, Mlynarovič, Paločko.

V prvých minútach tretieho zápasu série mali viacej z hry Banskobystričania. Pomohla im k tomu presilová hra, v ktorej niekoľkokrát vyskúšali Melicherčíka. Následne hrali v početnej výhode aj hostia, gól padol však až po uplynutí Sýkorovho trestu. V deviatej minúte otvoril skóre zápasu a Šimonoviča prekonal Škovira. Vyrovnanie mal na hokejke o pár sekúnd neskôr Hlinka, svoju šancu však trestuhodne zahodil. Následne ho napodobnil Tománek. Aj napriek nepriaznivému skóre boli barani aktívnejší. Súpera prestrieľali pomerom 17:7, v prvom dejstve však svojich fanúšikov gólovo nepotešili.

Keď v prvej tretine strieľali početnejšie domáci, v prostrednej časti hry to boli zase hostia, ktorí zamestnávali súperovho brankára. Šimonovič musel byť pozorný pri strelách Brejčáka a Kopeckého, neskôr pri šanci Lundberga. V poslednej päťminútovke druhej tretiny sa mohlo meniť skóre opäť. Najskôr Hvilu perfektne vychytal Melicherčík, na druhej strane sa predviedol pri šanci Kopeckého Šimonovič. V závere zamrzelo zranenie Hlinku. Toho vyradil zo zápasu zblúdilý puk, ktorý mu zlomil sánku. Ako slabá náplasť pre „nulapäťky“ bol fakt, že zo záverečného tlaku hostí neinkasovali.

V poslednom dejstve odštartovala nátlaková hra červeno-bielych, z čoho pramenil aj prvý domáci gól. Po Cebákovej strele do žrde dorazil puk Lažo. Barani následne ožili a vyvíjali enormný tlak. Melicherčík však svojich zázračne držal nad vodou. Rozruchy pred jeho  bránou robil hlavne Lažo, Hvila a Češík. Horúce chvíle pre domácich prišli v úvode poslednej desaťminútovky, kedy čelili dvojnásobnej presilovke hostí. Nedisciplinovanosť baranov však nebola potrestaná, práve naopak. Paradoxne v dvojnásobnom oslabení posunul do vedenia domácich za obrovských ovácií vyše 3 000 divákov Hudec. Puk z jeho hokejky si do brány nešťastne zrazil Kuľha. V 58. minúte banskobystrickí hokejisti využili aj presilovku. Druhé víťazstvo v sérii poistil gólom na 3:1 Češík.