V poslednom zápase základnej časti Tipsport extraligy sa banskobystrickí hokejisti predstavili na ľade poslednej Žiliny. Keďže baranom v tomto zápase už o nič dôležité nešlo, tréner Miroslav Chudý nechal voľno útočníkovi Michalovi Handzušovi, obrancovi Lukášovi Bambúchovi a brankárskej jednotke pre play-off Andrejovi Košarišťanovi.

MsHK DOXXbet Žilina – HC’05 Banská Bystrica 4:5 pp a sn (2:1, 1:2, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 15. Staněk (Lipovský, Drábek), 19. Kanko (Novotný, Bezák), 38. Novotný (Nádašdi), 43. Novotný (Kanko, Bezák) – 17. Kafka (Handlovský, Heizer), 24. Kousalík (Kudrna, Handlovský), 33. Guimond (Preisinger, Surový), 47. Kadura (Bendík, Zigo), roz. nájazd Kudrna. Zápas sledovalo v Žiline 722 divákov.

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: Cibuľa – Bobček, Nádašdi, Krčula, Grman, Ďurkech, Hudec, Šeliga – Kanko, Novotný, Procházka – Velecký, Jabrocký, Valášek – Lipovský, Drábek, Staněk – Niník, Demel, Bezák

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Corbeil – Čížek, Gründling, Rosandič, Kousalík, Guimond, Biro, Bendík – Kudrna, Preisinger, Hudec – Surový, Kytnár, White – Handlovský, Heizer, Kafka – Matoušek, Zigo, Kadura

Hokej - Banska Bystrica vs. Zilina - 27.01.2015 - Banska BystricaPrvú väčšiu šancu duelu mali na hokejkách domáci hokejisti, ktorí sa v piatej minúte mohli dostať do vedenia po zakončení Kanku. V desiatej minúte počas presilovej hry Žiliny zamestnal Corbeila v bránke hostí Novotný, o dve minúty neskôr spálil ďalšiu dobrú príležitosť na skórovanie Kanko, ktorý neprekonalkanadského brankára ani z bezprostrednej blízkosti. Až v pätnástej minúte sa žlto-zelení dočkali zaslúženého úspechu, keď Staněk po vynikajúcej prihrávke Lipovského medzi kruhy namieril chladnokrvne pod hornú tyčku. Radosť domácich ale netrvala dlho, pretože v sedemnástej minúte využil nedorozumenie domácej obrany na svoj dvadsiaty deviaty tohtosezónny gól Kafka. Minútu pred koncom sa za bránkou hostí zmocnil puku Bezák a naservíroval puk Kankovi, ktorý sa trafil ukážkovo – 2:1.

Zápas pokračoval v divokom vývoji aj počas druhého dejstva. V dvadsiatej tretej minúte ešte Hudec po individuálnej akcii v rozhodujúcom momente netrafil prázdnu žilinskú bránku, avšak o niekoľko momentov neskôr počas presilovej hry hostí prestrelil domáceho gólmana Cibuľu strelou od modrej čiary Kousalík. Ten istý hráč mohol v dvadsiatej ôsmej minúte vo vlastnom oslabení skórovať aj druhýkrát, projektil z jeho hokejky ale tentoraz mieril tesne vedľa. V tridsiatej tretej minúte využili Banskobystričania ďalšiu presilovku, keď takmer z identickej pozície ako Kousalík úspešne zameral žilinskú svätyňu jeho kolega z obrany Guimond a vyhnal Cibuľu na striedačku. Aj domáci vlci však predviedli, že vedia hrať v početnej výhode. Tri minúty pred druhou sirénou vyrovnali stav zápasu zásluhou prudkej strely Novotného.

Hokej - Banska Bystrica vs. Zilina - 27.01.2015 - Banska BystricaV záverečnom dejstve najprv Novotný po prihrávke Kanka poslal Žilinu do vedenia, v štyridsiatej siedmej minúte sa ale opäť začínalo odznova po akcii štvrtého banskobystrického útoku a strele zakončujúceho Kaduru. Do konca riadneho hracieho času zahodili oba tímy viacero príležitostí na získanie rozhodujúceho náskoku, tie najväčšie mali počas poslednej minúty hry Handlovský s Bezákom. Ako domáci, tak i hosťujúci gólman podržali svoje mužstvá aj počas predĺženia, preto sa o osude zápasu rozhodovalo až v samostatných nájazdoch, kde ukázali viac umu Banskobystričania. Kudrna i White na rozdiel od Staněka a Veleckého svoje pokusy premenili, a zabezpečili tak pre baranov zisk dvoch bodov.

Po základnej časti bude nasledovať Play off. V ňom sa banskobystrickí hokejisti stretnú s Duklou Trenčín. Prvý duel je na programe v utorok 2. marca pod Urpínom. Začiatok zápasu je stanovený na 17.00 hod.