Quantcast

Dvanáste kolo Tipsport extraligy postavilo do cesty tabuľkových susedov – Banskú Bystricu a Martin. Obidva tímy delili od seba iba dva body a tak sa čakal vyrovnaný zápas. Tento duel navyše znamenal rozlúčku baranov s breznianskym štadiónom.

HC’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield Martin 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 9. Bambúch (Hudec, Block), 61. Hudec – 39. Markovič (Galamboš, Varga)
Zápas sledovalo v Brezne 832 divákov.

Zostava HC’05 B. Bystrica: Wiikman – Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky, Lamper – Hudec, Block, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Kytnár, Gašpar – Bendík, Zigo, Matoušek

Zostava MHC Mountfield Martin: Dzubina – Ďatelinka, Lojek, Dvořák, Smrek, Tupý, Brcko Rusina – Varga, Galamboš, Markovič – Suja, Illo, Finsterle – Važan, Pokrivčák, Themár – Jokeľ, Dírer, Fujerík

BBO_4040Do posledného zápasu v aréne Brezno nastúpili lepšie banskobystrickí hráči. V 9. minúte vyslal delovku od modrej čiary domáci obranca Bambúch a jeho strela skončila až v bránke Martinu – 1:0. Domáci mali herne navrch, no vedenie nezvýšili a koncom prvej tretiny mohli pykať, keď sa do ojedinelej šanci dostal hosťujúci Markovič. Toho ale Wiikman vychytal a do šatní sa tak dochádzalo za stavu 1:0 pre baranov.

Snaha Martinčanov o vyrovnanie sa začala už od úvodu druhého dejstva. Pozorný finský gólman v bránke domácich však nekapituloval. Wiikman neinkasoval ani pri vyše minútovom oslabení štyroch proti trom. Vytúžený gól však Martin dosiahol, keď v ďalšej presilovej hre vyrovnával agilný Markovič.

BBO_4277V poslednej časti prišiel na rad aj brankár hostí Dzubina, keď zlikvidoval viacero sľubných šancí domácich. Zahanbiť sa však nenechal ani náprotivok Miika Wiikman, ktorý v 46. minúte vychytal trestný nájazd Markoviča. V závere mohli vedenie na svoju stranu strhnúť obidva tímy, no gólmani zatiahli roletu a puk za svoj chrbát v riadnom hracom čase už nepustili. Na rad tak prišlo predĺženie. V ňom si hostia vypýtali faul a presilovku štyroch proti trom. Z nevýhody však vyťažili nakoniec Banskobystričania, ktorí zásluhou premeneného samostatného úniku Hudeca zvíťazili 2:1.

Najbližšie sa zverenci trénera Miroslava Chudého predstavia v utorok 14. októbra na ľade Piešťan. Úvodné buly je na programe o 18.00 hod.