Víkendové 13. kolo hokejovej Tipsport extraligy premiešalo vyrovnaný stred tabuľky. Banská Bystrica v prípade výhry mohla poskočiť dokonca na druhé miesto, na ľade Skalice ich však čakal náročný zápas.

HK 36 Skalica – HC’05 Banská Bystrica 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)

Góly: 7. R. Konečný (Holovič, T. Višňovský), 8. A. Kudrna (T. Mikúš, Bezúch), 12. J. Jurík (Stieler, Trška), 13. A. Kudrna (Bezúch), 49. Konečný (Holovič) – 33. Sýkora (Češík, Kubka), 57. Sýkora (Novajovský)

HK 36 Skalica: Romančík – Vyrúbalík, Trška, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Srnec – Kutálek, R. Školiak, Preisinger – Bezúch, T. Mikúš, A. Kudrna – T. Višňovský, Holovič, R. Konečný – M. Klejna, Stieler, J. Jurík

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko (12. Dzubina) – Michal Grman, Predajniansky, Novajovský, Kubka, Bambúch, Styk, Ketner – Lunter, M. Hudec, Ján Sýkora – F. Nemček, Heizer, Lamper – Petro, Češík, Šimun – Hegyi, Zigo, Jankovič

foto il.: BBonline.sk

Domáci hokejisti nenechali nič na náhodu a hneď v úvode sa po strele Sýkoru zmocnili puku, ktorý „baranom“ viac nepožičali. Najskôr sa v 7. minúte presadil Konečný, ku ktorému sa odrazila nepresná strela Vyrúbalíka. Následne Slipčenka vyšachoval Kudrna a bolo 2:0. Záhorákom to nestačilo a bez zľutovania pokračovali ďalej. Dvanásta minúta sa stala časom zápisu tretieho gólu, demotivovaných Banskobystričanov vo vlastnom oslabení dorazil po krásnom samostatnom úniku Jurík. Bezmocnosť hostí a na druhej strane veľkú pohodu a chuť Skalice potvrdil Kudrna s Bezúchom, keď prvý menovaný tesne pred Slipčenkom zadovkou vyzval spoluhráča na gól do odkrytej brány, ten neodmietol. Český brankár ako najvýraznejšia opora „baranov“ v tejto sezóne tak odišiel pod sprchy už po 13. minútach. Nahradil ho Dzubina, ktorý ešte stihol lapačkou zlikvidovať strelu Konečného, to však bolo z prvej tretiny všetko. „Nulapäťky“ si v nej siahli na puk prakticky len keď ho lovili zo siete.

Neľahkú úlohu Országh zvládol a svojich zverencov do druhého dejstva dokázal nabudiť. Tí v jeho úvode svojho súpera zatlačili, ani zo šancí Češíka či Luntera s Hudecom im však nebolo dopriate. O slovo sa tak opäť prihlásili Skaličania, no ďalší gól im pre vysokú hokejku neuznali. Dzubina následne riešil nebezpečné situácie – Preisingerov pokus bol zneškodnený, rovnako tak aj tie z hokejky Mikuša a Kudrnu. Na druhej strane sa hosťom konečne podarilo prelomiť čaro mladého Romančíka. Kombinačnú akciu gólovo zakončil Sýkora. Vzápätí mohol pridať piaty gól Kutálek, svoju šancu však zahodil. Domáci v závere tretiny tlačili, ale Dzubina 14 chytenými strelami svoj tím podržal.

V záverečnej časti hry sa akcie prelínali z jednej strany na druhú, na vrch však mali stále domáci. Ich aktivita vyústila do piateho gólu, keď sa Konečný po buly dostal až pred Dzubinu a jeho strela mierila presne. Aj napriek tomu, že „barani“ boli tí, ktorí mali útočiť a tlačiť súpera, bolo tomu naopak. Zatiaľ čo Romančík zasahoval len príležitostne, Dzubina sa musel poriadne obracať, aby zabránil poltuctu gólov na konte súpera. Zneškodnil pokusy Juríka, Mikúša i Školiaka. V samom závere ešte hostia dokázali znížiť, na konečných 5:2 kozmeticky upravil pomedzi betóny druhým gólom v zápase Sýkora.