Banskobystričania pocestovali v ďalšom kole Tipsport ligy do hlavného mesta nášho suseda, Budapešť. Pre baranov bol tento zápas obrovskou motiváciou, pretože v prípade výhry by sa bodovo dotiahli na oceliarov, ktorí zatiaľ kraľujú v tabuľke. Prvá dvadsaťminútovka priniesla vyrovnaný stav, ale v druhom dejstve už barani rozhodli o svojom triumfe.

Stretnutie začali lepšie barani, ktorí sa od úvodu tlačili do koncovky. V 4. minúte mal gól na hokejke Gabor, ktorého blafák nevyšiel úplne ideálne. O minútu neskôr mohol otvoriť skóre Šoltés, ale ani on a ani Luter Bálisza neprekvapili. Banskobystričania však mali z hry viac a ku gólu im pomáhali aj domáci hráči, ktorí začali faulovať. Najprv sa nechal Garát vylúčiť na 2 minúty. Presilovku domáci vydržali ale tlak hostí pokračoval. V 12. minúte poputoval na trestnú lavicu Orbán, a po pár sekundách Wahl otváral skóre. Domáci sa však z gólu otriasli a v 14. minúte Sofron vyrovnal na 1:1. Po bojovnej prvej tretine tak zápas smeroval do druhého dejstva.

Aj v prvých minútach druhej dvadsaťminútovky začali Banskobystričania aktívnejšie. V 22. minúte mohol Hickmott poslať baranov opäť do vedenia. Skákajúci puk ale nedokázal zakončiť. Rýchle tempo hostí prinieslo svoje ovocie, keď si Jääskeläinen pripísal šiesty presný zásah v drese baranov. Gólová nálada pokračovala aj naďalej. V 26. minúte prihral spoza bránky Gabor dobre nabiehajúcemu Bubelovi, a ten nikým nepokrytý pohodlne zvýšil na 1:3. Po dvojgólovom uragáne sa domáci opäť prebudili a snažili sa znížiť nepriaznivý stav. Banskobystričania nedovolili Budapešti rýchlo znížiť a v 35. minúte si Hickmott pripísal druhý presný zásah v zápase.

V poslednej tretine tak musel domáci tím poriadne zabrať, ak chcel ešte zvrátiť stav zápasu. Banskobystričania pozorne bránili, vytláčali hru k mantinelom a čistili priestor pred Gajanom. Po vylúčení Wahla, dokázal v oslabení Lamper získať puk a spolu s Hickmottom vytvoriť prečíslenie. Slovenský útočník ale zobral situáciu na seba a jeho strela letela tesne nad bránku Bálisza. V tomto zápase sa gólovo darilo Jääskeläinenovi, ktorý v 49. minúte pridal druhý presný zásah v stretnutís a zničil tak nádeje domácich na vyrovnanie. Posledné slovo mali v zápase hostia, keď Klempa znížil na 2:5. Po góle sa zápas už len dohrával a naťahoval častými prerušeniami. Barani si tak v 10. kole ľahko poradili s Budapešťou a vyhrali jasne 5:2.

Tipsport liga – 10. kolo – budapešť

MAC Budapešť – HC’05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Góly: 14. Sofron (Strech, Bl. Orbán), 53. Klempa (Sofron) – 12. Wahl (Southorn), 24. Jääskeläinen (Southorn), 26. Bubela (Gabor), 35. Hickmott (Mihálik), 49. Jääskeläinen (Ďatelinka).

Zostava MAC Budapešť: Bálizs – Macaulay, Garát, Carlisle, McNally, Bl. Orbán, Dóczi, Schlekmann – Bodó, Langkow, Br. Orban – Sofron, Pitt, Terbócs – K. Nagy, Strech, Klempa – Szigeti, Majoross, Pápa

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Gajan – Southorn, Mihálik, J. Brejčák, Ďatelinka, Biro, Nemčík, Petrinec – Jääskeläinen, Hickmott, M. Lunter – Lamper, A. Šťastný, Šoltés – Bartánus, Wahl, Fafrák – Gabor, Bubela, Kabáč

Najbližší zápas odohrajú Banskobystričania v utorok 8. októbra o 19.45, keď privítajú pod Urpínom súpera z Ligy Majstrov a to švajčiarsky tím Ambro-Piotta.