Quantcast

Hokejisti HC´05 Banská Bystrica pokračujú v sérii prípravných zápasov pred novou extraligovou sezónou. V utorok si v medzinárodnom súboji zmerali sily s ukrajinským Kyjevom.

ilustr. foto: Branislav Račko

Druhý tím po základnej časti minulej sezóny Slovnaft extraligy odohral so súperom z východu vyrovnanú partiu. Tvrdá ruská hokejová škola dala „baranom“ zabrať, napriek tomu sa v 28. minúte ujali vedenia zásluhou ostrieľaného Miroslava Hlinku. Tesný náskok však stratili v posledných minútach zápasu. V riadnom hracom čase sa tak duel skončil nerozhodne 1:1.

V samostatných nájazdoch preukázali väčšiu chladnokrvnosť hráči z Ukrajiny, ktorí sa mohli spoľahnúť aj na dobre chytajúceho brankára.

,,Po Košiciach to bol najlepší zápas, hralo sa v tempe. Bol to ostrý duel, nastúpili sme proti razantnému súperovi, v zápase bolo plno osobných súbojov. Myslím si, že sme sa s tým dobre vysporiadali, bolo dobré, že sme v príprave narazili na súpera z iného súdka,” okomentoval pre oficiálnu klubovú stránku výkon svojich zverencov tréner Milan Staš.

HC’05 Banská Bystrica – Sokol Kyjev (Ukr.) 1:1 (0:0, 1:0, 0:1) – na samostatné nájazdy 0:1

Zostava HC ´05 (hc05.sk): Šimonovič (31. Fedor) – Bambúch, Kolba, Cuník, Cebák, Vizváry, Vantroba, Kubka, Styk – Hamrák, M. Hlinka, Tománek – Macejka, Šechný, Bezák – Rumpel, Češík, Kútny – Vartovník, Bendík, J. Sýkora.