Hokejisti Banskej Bystrice nastúpili vo štvrtok podvečer vo Zvolene na odvetný duel štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu, do ktorého si priviezli zo Zemplína jednogólový náskok. Ten si napokon neudržali a s Michalovcami vypadli po predĺžení.

Po opatrnom úvode zápasu si Michalovčania vypracovali v 9. minúte tlak pred domácou bránkou, ktorý zakončili gólom, keď Korhonen dorazil za Gajana odrazený puk po strele od modrej čiary. Barani odpovedali takmer okamžite, keď sa v strednom pásme zhostil puku kmeňový hráč Montrealu Hayden Verbeek, nakorčuľoval pred Tomeka a presnou strelou švihom vyrovnal na 1:1. Následne si domáci po faule Bdžocha zahrali prvú presilovku, no do vedenia sa v nej nedostali.

V 15. minúte mohol pridať druhý gól Banskobystričanov Alex Tamáši, ktorý sa výborne preštrikoval útočným pásmom až pred Tomeka, ktorého však zblízka neprekonal. Po seknutí Winquista si v závere prvej tretiny presilovku zahralo aj mužstvo zo Zemplína, ktoré ohrozilo Gajana strelami Hickmotta či Southorna. Michalovce ale túto príležitosť nevyužili a mužstvá tak išli do šatní za stavu 1:1.

Hostia si po faule Zubáka zahrali presilovku aj v úvode druhej 20-minútovky a vďaka následnému vylúčeniu Drewa mali dokonca výhodu piatich proti trom. Tú ešte nevyužili, no v pokračujúcej početnej prevahe sa po Takáčovej prihrávke ocitol medzi kruhmi Šoltés, ktorý presnou strelou od hornej žŕdky poslal Duklu do vedenia. V polovici riadnej hracej doby mal zas veľkú príležitosť Mihalik, ktorý strieľal úplne osamotený z priestoru pravého kruhu, no Gajana neprekonal.

Barani vyrovnali vďaka krásnej spolupráci mladíkov, keď Žiak z ľavej strany útočného pásma naznačil strelu a nádherne prihral puk pred odkrytú bránu osamotenému Lunterovi, ktorý nemal problém rozvlniť sieť. Zápas okorenil aj pästný súboj medzi Mihalikom a Drewom po tom, čo kanadský obranca domácich tvrdo ale čisto zasiahol Regendu. V závere druhej tretiny zahrával po faule Southorna trestné strieľanie vo vlastnom oslabení Mistele, ktorý zvolil technické zakončenie a poslal Banskú Bystricu do vedenia 3:2.

Michalovčania tak museli v tretej tretine naháňať dvojgólové manko v celkovom súčte oboch zápasov, no v úvode poslednej 20-minútovky hrali domáci presilovku po Mlynarovičovom faule zo záveru druhej tretiny. Baranom sa v početnej prevahe podarilo zvýšiť na 4:2, keď Žiak prihral Vašašovi, ten poslal skvelú krížnu prihrávku z prvej na ľavú stranu Fafrákovi, ktorý taktiež z prvej pálil presne. Michalovce ale zareagovali skvele.

V 44. minúte prešla Šoltésova strela z pravej strany až za Gajana a krátko na to sa po dobrej kombinácii ocitol pred domácou bránkou Mihalik, ktorý presným zakončením vyrovnal na 4:4. Hosťom sa napokon podarilo dokonať obrat vďaka ďalšiemu bývalému baranovi, Marekovi Bartánusovi. Ten v 48. minúte dorazil puk do bránky po nahodení od modrej čiary.

Za stavu 4:5 sa tak išlo do predĺženia, v ktorom rozhodli o svojom postupe do semifinále Tipsport Kaufland Cupu hokejisti Michaloviec, keď sa ich hrdinom stal Peter Galamboš, ktorý osamotený pred bránkou prekonal Gajana.

Tipsport Kaufland Cup – 2. zápas štvrťfinále – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 4:6 pp (1:1, 1:1, 2:3 – 0:1)

Góly: 10. Verbeek, 33. L. Lunter (Žiak, J. Brejčák), 39. Mistele (TS), 42. Fafrák (Vašaš, Tamáši) – 9. Korhonen (Galamboš, Ventelä), 27. Šoltés (Takáč), 44. Šoltés, 45. Mihalik (Hickmott, Regenda), 48. Bartánus (Southorn) 65. Galamboš (Takáč).

Stretnutie sledovalo 372 divákov. Prvý zápas skončil výsledkom 2:1 pre Banskú Bystricu, do semifinále postúpili Michalovce.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Gajan (Rabčan) – Ďatelinka (C), Welsh, Drew, Biro, Žiak, J. Brejčák, Petrinec, Zubák – Mistele, Winquist (A), Lamper – M. Sloboda, Tamáši, Kriška (A) – L. Lunter, Verbeek, Fafrák – Vybíral, O. Giertl, Vašaš.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: T. Tomek (Škorvánek) – McCormack, Ventelä, Mihalik, Southorn, Bdžoch, Ťavoda, Zekucia – Hickmott, Lalancette, Regenda – Bartánus, Mlynarovič, Takáč – Šoltés, Galamboš, Korhonen – Mašlonka, Češík, Chalupa – Török.