Utorňajší podvečer priniesol dohrávku 28. kola extraligy. V nej si zmerali Banskobystrickí hokejisti sily s hokejistami Žiliny. O víťazstvo sa však pripravili vlastnou nedisciplinovanosťou, keď všetky góly inkasovali pri hre v oslabení. V záverečnej nájazdovej lotérií mali viac šťastia domáci, ktorí tak zaknihovali vôbec prvé body v roku 2011.

MsHK Žilina – HC’05 Banská Bystrica 4:3 (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0, 2:1)

Góly: 15. Češík (Cebák, Hvila), 37. Paľov (Kolba, Šechný), 40. Kútny (Šechný, Cebák) – 24. Petruška (Devečka, Horský), 40. Rúfus (Dlouhý, Hreus), 56. Smotrila (Heš, Devečka) – rozhod. sam. nájazd Devečka

Zostavy tímov:

MsHK Žilina: M. Laco – Rúfus, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Milovanovič, Krčula – V. Nemec, Hreus, M. Kokavec – Petruška, M. Horský, Smotrila – Drevenák, Valášek, Stupka – Hajnik, Troliga, T. Oravec

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Biro, Vantroba, Vizváry, Kolba, Bambúch, Kubka – Miroslav Hlinka, M. Hudec, Ján Sýkora – Paľov, Češík, Hvila – Rumpel, Šechný, Kútny – Bendík, Heizer, A. Bezák

il. foto: Branislav Račko

Zápas sa, čo sa herného tempa týka, vyvíjal zo začiatku lepšie pre domácich. Šimonovič mal hneď v prvej minúte niekoľko dobrých zákrokov. Okrem iného zlikvidoval tiež trestné strieľanie v 3. minúte, ktorého realizátorom bol Stupka. Následne sme sa otriasli z letargie a hra sa relatívne vyrovnala. Šancu otvoriť skóre mal Heizer strieľajúci na Laca. Puk, ktorý domácemu brankárovi prepadol, však bránkovú čiaru nepreťal. Čo sa nestalo vtedy, stalo sa v polovici 15. minúty. Počas avizovaného vylúčenia zrazil Cebákovu strelu do Lacovej brány Češík. Jeho presný zásah bol aj jediným gólom prvej tretiny.

Vstup do druhej časti hry vyšiel lepšie Vlkom. Najprv síce len nastrelili žŕdku Šimonovičovej brány, no už o pár sekúnd vyrovnal v presilovke Petruška. Na ľade sa následne pritvrdilo a okrem tvrdších zákrokov začali pribúdať i strkanice a vylúčenia. Späť k hokeju sa hráčii vrátili v strhujúcom závere tretiny. Boli to Barani, kto zavelil ku gólovej prestrelke a opäť vzali vedenie do svojich rúk. Postaral sa o to bombou od modrej Paľov. Žilina však na vyrovnávajúci zásah Rúfusa potrebovala len 130 sekúnd. Banskobystričania sa ale nenechali len tak zahanbiť a už o pol minúty vymietol pavučinu v Lacovej bráne Kútny.

Nanešťastie tam, kde druhá tretina skončila, tá tretia nezačala. Opäť sa hral skôr nezáživný hokej. V jej úvodných minútach zaujal len únik Petrušku s Horským, no druhý menovaný sám pred Šimonovičom nenamieril medzi tri žrde. Aktivita však naďalej patrila domácim a napokon sa im aj vyplatila. V 56. minúte dotlačil Smotrila puk za Šimonovičov chrbát a poslal zápas do predĺženia.

V ňom ani jeden z tímov nestrhol víťazstvo na svoju stranu a preto o osude stretnutia museli rozhodnúť samostatné nájazdy. Exhibičným zakončením svojho nájazdu sa prezentoval Sýkora, no bol v tíme Baranov jediným úspešným exekútorom a tak sa z cenného víťazstva tešili domáci hokejisti. V ich drese bola v nájazdoch úspešná dvojica Kokavec, Devečka.