Hokejisti Banskej Bystrice sa v piatkovom súboji 21. kola Tipos extraligy predstavili na ľade druhej Nitry. Barani nachádzajúci sa na opačnej strane tabuľky vycestovali pod Zobor s cieľom ukradnúť favoritovi body. Napokon sa im v na góly chudobnom zápase podarilo získať aspoň jeden.

Už v prvej minúte sa domáci dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, v ktorom Slovák  zvolil namiesto prihrávky Hrnkovi strelu a tú Vay zneškodnil. V 4. minúte pohrozili aj hostia, keď Winquist našiel v protiútoku Misteleho, ktorého strelu z prvej chytil Cowley. Skóre sa nemenilo ani na začiatku 6. minúty, keďže Šiška trafil z otočky len žŕdku. Prvú presilovku v zápase si zahrali barani, ktorí mohli ísť v početnej prevahe do vedenia, no Lamper netrafil z dorážky odkrytú časť domácej bránky. Následne sa Bystričania previnili proti pravidlám dvakrát po sebe a Nitrania si zahrali pol-minútovú presilovku o dvoch hráčov. Počas nej si však Vay poradil s dvomi nebezpečnými strelami z hokejky Bodáka. Corgoni už ale v 16. minúte ďalšiu presilovku využili, keď po Cardwellovej prihrávke pálil presne z ľavého kruhu Slovák.

Brankár baranov Vay vytiahol zákrok zápasu v 25. minúte, keď sa po zaváhaní v obrane hostí dostal do šance Kollár, ktorého strelu smerujúcu do bránky zastavil maďarský brankár hokejkou. Barani mali príležitosť na vyrovnanie po vylúčení jedného z domácich hráčov v 33. minúte. Hostia zavreli súpera v jeho obrannom pásme, no v početnej prevahe nevyrovnali. V 36. minúte vylučovali rozhodcovia na oboch stranách. V hre štyroch proti štyrom ešte gól nepadol, no po návrate Krauta na ľad vyrovnal na 1:1 presnou strelou Alex Breton. Aj barani sa tak gólovo presadili v početnej prevahe. V závere druhej tretiny sa opäť vyznamenal Vay, ktorý chytil Kollárovi tutovku.

Bystričanom sa podarilo v úvode tretej 20-minútovky ubrániť ďalšiu presilovú hru Nitranov, počas ktorej podržal hostí opäť Vay. Napriek rýchlemu tempu hry vyložené šance ani góly v nasledujúcich minútach nepribúdali. Na konci 53. minúty fauloval Šiška a pri početnej prevahe baranov sa musel mať na pozore brankár corgoňov Cowley, ktorý dobre zakročil po Bretonovom blafáku. V poslednej minúte riadneho hracieho času mohol rozhodnúť Kollár, ktorého strelu z pravej strany Vay vyrazil. Zápas tak išiel do predĺženia. V ňom ukoristili bod naviac Nitrania, keď sa medzi kruhmi uvoľnil Lantoši a presnou strelou do ľavého horného rohu bránky rozhodol o výhre domácich.

Tipos extraliga – 21. kolo – Nitra

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 16. Slovák (Cardwell, Tvrdoň), 64. Lantoší (Tvrdoň) – 37. Breton (Petrinec, Winquist)

Zostava HK Nitra: Cowley (Nagy) – Mezei, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Pupák, Gubo – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Sýkora, Šiška, Žitný – Múčka, Čaládi, Minárik.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Vay (Gajan) – Ďatelinka, Žiak, Breton, Petrinec, Demo, Hudec, Zubák, Gabor – Kabáč, Tamaši, Faško-Rudáš – Mistele, Winquist, Lamper – Kraut, Huna, Vybíral – Výhonský, Šimun, Melcher.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 19 0 0 2 17 39:107 -1

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia na prechodnom domácom ľade vo Zvolene, kde v nedeľu, 13. decembra o 17.00 h privítajú v rámci 22. kola Tipos extraligy bratislavský Slovan.