Hráči Banskej Bystrice vycestovali pod Zobor, kde si v rámci 7. kola Tipos extraligy zmerali sily proti Nitre. Tá bola pred stretnutím na čele tabuľky, čo z nej robilo mierneho favorita.

Úvod priniesol skôr opatrný hokej, na oboch stranách diváci mohli sledovať najmä pozorné defenzívy. Postupne však prišla prvá aktivita Nitry v podobe niekoľkých striel od modrej čiary, hostia z Banskej Bystrice mali následne v polovici prvej tretiny presilovú hru. Dobré strely vyslali Scherbak aj Ihnačák, výborným tečom sa skúšal presadiť Mistele po strele Bretona. Následne prišla početná výhoda pre Nitranov a v nej strela Bučeka, proti ktorej dobre zasiahol Belányi. Vzápätí však Hrnka našiel spoza brány Tvrdoňa, ten dobre videl Bučeka, ktorý na dvakrát prekonal gólmana Banskej Bystrice – 1:0.

Go inkasovanom góle zverenci trénera Poikonena chvíľami dominovali, po jednom z protiútokov však prišiel nedovolený zákrok Bubelu na prenikajúceho hráča Nitry a nasledovala ďalšia presilová hra domácich. Tej sa Bystričania ubránili aj vďaka dobrému zákroku Belányiho pri šanci Vargu. Po skončení trestu boli hráči Banskej Bystrice opäť aktívnejší, výbornú šancu na vyrovnanie mali Breton a pár sekúnd pred sirénou aj Bubela.

Na začiatku prostrednej časti hry mali hokejisti Banskej Bystrice k dispozícii presilovú hru z konca prvej tretiny. V nej sa musel mať viackrát na pozore Honzík, najviac pri šanci Fossiera. Viac adrenalínu priniesol až hit Šoltésa na Krivošíka, po ktorom došlo k menšej potýčke medzi Holešinským a práve Šoltésom. Nitra vzišla z tejto situácie s presilovou hrou a počas nej išli do dvojgólového vedenia, opäť bol na konci akcie Buček – 2:0. Ten istý hráč mal na hokejke dokonca hetrik, vo vlastnom oslabení sa štrikoval obranou hostí a až žrď Belányiho brány zachránila Banskú Bystricu. „Barani“ mali obrovskú príležitosť na skorigovanie počas ďalšieho z oslabení, v samostatnom úniku bola dvojica Výhonský – Sojka, prvý menovaný to vzal na seba a proti Honzíkovi neuspel. Po uplynutí trestu Scherbaka boli hostia v ďalšom prečíslení, Fossier však pri svojom zakončení mieril do brankára Nitry. Presilovej hry sa dočkali aj hráči spod Urpína, v jej úplnom závere dokázal Mistele tečovať strelu Bretona a bolo znížené – 2:1.

Úvod záverečnej dvadsaťminútovky patril Banskej Bystrici a ich tlak vyústil vo vyrovnávajúci gól na 2:2. Po strele Gabora tečoval puk opäť Matt Mistele a pripísal si tak druhý gól v stretnutí. O niekoľko sekúnd mohol poslať Nitru opäť do vedenia Varga, s jeho pokusom si však poradil pozorný Belányi. Vyrovnaný stav svietil na tabuli do 48. minúty, kedy po tvrdej strele Mezeia, dorážke Sýkoru našiel puk pred bránou Baláž a jeho zásluhou Nitra viedla 3:2. V polovici tretej tretiny sa nedovoleného zákroku dopustil Crevier-Morin a rozhodcovia ho za jeho počínanie poslali predčasne pod sprchy. Domáci navyše dostali k dispozícii päťminútovú presilovú hru, ktorú po minúte a pol využil Holešinský – 4:2.

Početná výhoda Nitry pokračovala a v nej sa naskytla veľká šanca na zníženie Gaborovi, ktorého vyslal do samostatného úniku Ihnačák. Gabor sa snažil zakončiť pomedzi betóny Honzíka, český gólman v službách Nitry bol však pozorný. V záverečnej päťminútovke mali hráči Banskej Bystrice príležitosť vrátiť sa do zápasu vďaka krátkej presilovej hre o dvoch hráčov, ale gól z toho napokon nebol. Po presilovke prišla definitíva, sled niekoľkých striel hráčov Nitry a piaty gól v sieti Belányiho – 5:2. O ten sa druhým gólom v stretnutí postaral Holešinský. Tento presný zásah bol zároveň bodkou za inak kvalitným stretnutím, po ktorom Nitra ostáva aj naďalej na čele tabuľky.

Tipos extraliga – 7. kolo – 10.10.2021 – Nitra

HK Nitra – HC ‘05 Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) 

Góly: 13. Buček (Tvrdoň, Hrnka), 26. Buček (Tvrdoň), 48. Baláž (Sýkora, Mezei), 52. Holešinský (Krivošík), 58. Holešinský (Švarný) – 40. Mistele (Breton, Ihančák), 43. Mistele (Gabor)

Zostava HK Nitra: Honzík (O´Connor) – Raskob, Mezei, Nemec, Švárny, Bodák, Vitaloš, Molnár, Pupák – Varga, Hrnka, Tvrdoň – Buček, Holešinský, Krivošík – Volko, Baláž, Bajtek – Múčka, Sýkora, Drábek

Zostava HC ‘05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Brejčák, Breton, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Crevier-Morin – Scherbak, Ihnačák, Bubela – Šoltes, Berger, Fossier – Mistele, Sojka, K. Jendroľ – Kabáč Tamáši, Výhonský – Gabor

Najbližšie sa hokejisti HC ‘05 Banská Bystrica predstavia v Bratislave, kde ich v 8. kole Tipos extraligy vyzve na svojom ľade bratislavský Slovan. Úvodné buly je naplánované na 18:00 h.