Hokejisti Banskej Bystrice sa po dva a pol týždňovej pauze opäť vrátili do akcie. V 16. kole hokejovej Tipos extraligy vycestovali do Košíc, kde si zmerali sily s piatym celkom ligového pelotónu. V komornej atmosfére sa pred prázdnymi tribúnami napokon radovali po výhre 5:3 hráči domáceho celku.

Úvodná päťminútovka nepriniesla veľa vzruchu, onedlho na to však prišla strela Romančíka od modrej čiary, ktorá skončila až za chrbtom Belányiho a Košice tak viedli 1:0. Krátko na to bolo vyrovnané, po výbornej prihrávke Tamášiho sa z tesnej blízkosti presadil Výhonský. Približne v polovici prvej tretiny mal obrovskú príležitosť Fossier, ktorý mohol poslať Banskú Bystricu do vedenia, proti bol však Riečický v bráne Košíc. V dobrej pozícii sa ocitli postupne aj Bubela, Scherbak aj Berger, ktorého chvíľa však prišla až v 16. minúte. Cardwell najprv našiel Fossiera, ktorý posielal puk na bránu a jeho zakončenie tečoval práve Chase Berger, pre ktorého to bol 10. bod v sezóne. V poslednej minúte úvodného dejstva bol blízko vyrovnania Marek Bartánus, do kabín však napokon odchádzali spokojnejší hostia spod Urpína.

Hneď v úvode prostrednej časti hry dostali zverenci trénera Poikonena k dispozícii presilovú hru, počas ktorej dvakrát dobre vypálil Šoltés, no gól z toho napokon nebol. „Barani“ sa prakticky hneď na to ocitli na ľade v šestici, čo znamenalo dvojminútový trest pre lavičku hostí. Ani Košičania však nedokázali potrestať početnú výhodu, po ktorej mal gól na hokejke Cardwell, no výborne zasiahol Riečický. Tesne pred druhou polovicou stretnutia sa podarilo Košiciam vyrovnať zásluhou Paršina, ktorý si umne prikryl puk a popri Belányim ho poslal až za jeho chrbát. Už o pár sekúnd mohli hráči Banskej Bystrice opäť viesť, v gólovej pozícii sa ocitol Berger, no v poslednej chvíli mu radosť prekazil jeden z domácich hráčov. Päť a pol minúty pred koncom druhej tretiny išli Košice po druhýkrát do vedenia a opäť mal v gólovej koncovke prsty ruský krídelník Paršin. „Oceliarom“ však radosť z vedenia vydržala približne tridsať sekúnd, po nevydarenom zakončení Scherbaka sa puk ocitol pred Cardwellom, ktorý vyrovnával strelou do odkrytej brány na 3:3.

Košice sa na konci 43. minúty znovu dostali do vedenia, po spletitej situácii, ktorá zaváňala „vlastencom“, bol gól napokon pripísaný Bartánusovi. Banskobystričania mohli kontrovať po šanciach Šoltésa a Ihnačáka, domáci sa však mohli opierať o výborne chytajúceho Riečického. Vyrovnanie na 4:4 mal počas vlastného oslabenia na hokejke Michal Kabáč, sám zoči-voči gólmanovi Košíc neuspel. Hostia spod Urpína v samotnom závere skúsili hru bez brankára, čo využil na rozhodujúci gól stretnutia Marek Bartánus. Bývalý hráč Banskej Bystrice si tak obohatil strelecký účet o dva góly.

Tipos extraliga – 16. kolo – 17.11.2021 – Košice

HC Košice – HC’05 Banská Bystrica 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Góly: 6. Romančík (Chovan, Paršin), 29. Paršin (Pereskokov, Saucerman), 35. Paršin, 44. Bartánus (Chovan, Tansey), 60. Bartánus (Paršin, Deyl) – 8. Výhonský (Tamáši, Jendroľ), 16. Berger (Fossier, Cardwell), 36. Cardwell (Ščerbak, Berger). Rozhodovali: Štefik, Müllner — D. Konc ml., Hercog (všetci SVK). Bez divákov.

HC Košice: Riečický (Košarišťan) — Šedivý, Saucerman, Deyl, Tansey, Cibák, Romančík, Jacko — Klhůfek, McPherson, Bartánus — Paršin, Chovan, Pereskokov — Rogoň, Belluš, Lapšanský — Jokeľ, Havrila, Milý

HC’05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) — Breton, Boldižár, Cardwell, Ďatelinka, Crevier-Morin, Španko, Ščerbak, Fatul — Mistele, Ihnačák, Kabáč — Fossier, Berger, Šoltés — Vašaš, Bubela, Gabor — Výhonský, Tamáši, Jendroľ