Po včerajšej výhre „baranov“ nad Martinom a košickom zaváhaní na domácom ľade proti Nitre sme mali v dnešnej dohrávke 12. kola proti reprezentačnej dvadsiatke našliapnuté na prevzatie priebežne prvej pozície v tabuľke najvyššej hokejovej Slovnaft extraligy. Zápas sme nakoniec zvládli v polovičnom tempe a po výhre 3:1 sme sa tak ujali pozície extraligového lídra.

HK Orange 20 – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

góly: 29. Štumpf (Petro, Obuch) – 32. Vartovník (Bambúch), 33. M. Hudec, 47. Tománek (Cuník, M. Hudec)

Zostavy tímov

HK Orange 20: Pék – Kozák, Čerešňák, Malina, Imrich, Staňo, Obuch, Štumpf – Hrnka, Petro, Šišovský, Cíger, Preisinger, Sobota, Jokeľ, Šťastný, Vandas, Šimčák, Takáč, Matoušek

HC ’05 Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Biro, Vizváry, Vantroba, Kubka, Cuník, Bendík, Bambúch – Tománek, Hudec, Sýkora, Rumpel, Šechný, Hvila, Bezák, Paľov, Kútny, Vartovník, Heizer, Tonkovič

Dnešný zápas bol na okraji záujmu športových priaznivcov, ktorí svoju pozornosť venovali hlavne kvalifikačnému futbalovému zápasu na ME 2012. Aj napriek tomu sa však našlo niekoľko fanúšikov, ktorí prišli povzbudiť mladých hokejistov v ceste za ďalšími skúsenosťami. Naši barani, ktorým sa mimoriadne darí hlavne v prvých tretinách, paradoxne v tej dnešnej proti mladíkom nestrelili ani jeden gól. Pri zvoľnenom tempe našich sa dvadsiatke podarilo niekoľkokrát vystreliť na banskobystrickú dvojku – Fedora, cez ktorého však neprešla, okrem iných, ani strela Šišovského či Vandasa. V sľubnej šanci sa ocitol v polovici zápasu Hrnka, no rovnako ako jeho spoluhráči, ani on skúseného brankára neprekonal. Z našej strany vystrašili súpera hlavne pokusy Bira, Hudeca či Hlivu. Po prvej tretine však na ukazovateli skóre svietila bezgólová remíza.

Druhá tretina začala, rovnako ako tá prvá, v pokojnom tempe s absenciou výraznejších akcií. V 25. minúte sa snažil otvoriť skóre zápasu Tománek, no jeho individuálna akcia skončila len na mladom brankárovi Pékovi. Následne prišli dve vylúčenia na našej strane, kedy si musel ísť na lavicu hanby sadnúť Vizváry a po ňom Bambúch. Presilovka 5 na 3 je však už značná početná výhoda, ktorú nemali problém využiť ani 20-roční reprezentanti. V 29. minúte sme tak videli prvý gól stretnutia z hokejky Štumpfa. Vtedy už v duchu zachovania si dobrej povesti zapli aj naše „nulapäťky“, ktoré v 32., resp. v 33. minúte prekonali Péka. V prvom prípade to bol Vartovník, v tom druhom Hudec, ktorý poslal puk do brány od  ležiaceho súperovho hráča v bránkovisku. Do konca druhého dejstva mohol ešte vyrovnať Preisinger, no dorážka Cígerovej strely Fedora neprekvapila. Po 40. minútach sa tak hráči rozišli do šatní za stavu 1:2.

V úvode poslednej regulérnej tretiny sa ukázali opäť domáci. Fedor musel zasahovať vo viacerých momentoch, pričom pri akcii Preisingera mu pomohlo aj šťastie. Štvrtý gól zápasu však strelili opäť naši hráči, ktorí tak zvýšili už na 1:3. Autorom presného zásahu nebol nikto iný ako momentálne najlepší strelec baranov a zároveň aj celej ligy Tománek. Zvyšok zápasu bol už len v znamení dohrávania, v ktorom vynikali už len ojedinelé pokusy mladých hokejistov, z ktorých bol najaktívnejší Kozák, Šťastný či Preisinger. Skóre 1:3 sa však aj napriek sľubným streleckým pokusom nakoniec stalo konečným.